Laivo denio trosų aerozolis

Vielinius lynus reikia prižiūrėti periodiškai sutepti. Siekiant išvengti vidinės korozijos, rekomenduojama naudoti slėginį tepalą. Šiuo atveju nedidelis kiekis tepalo naudojamas lyno viduje sutepti, o denis išlieka švarus.

Visi lynai (sintetiniai, didelio modulio ir vieliniai lynai) turi būti patikrinti prieš ir po operacijos. Šios gairės užtikrina maksimalų saugumą tiek laivo personalui, tiek įrangai. Nors sunku nustatyti tikslią lynų eksploatavimo trukmę, yra būdas tiksliau įvertinti jų efektyvų gyvavimo ciklą. Tikslaus lynų naudojimo laiko apskaičiavimas (pvz., švartavimosi laikas, švartavimosi sąlygos, oro ir potvynio sąlygos). Apskritai, lynų patikrinimai turėtų būti atliekami bent kartą per metus.

Laivo denio troso biologinis tepalas
Laivo denio troso biologinis tepalas

Vielinio laivo lyno alyvos sutepimo aerozolis

Vieliniai lynai dažniausiai naudojami jūrinėje aplinkoje arba takelažo reikmėms. Jie patiria dideles apkrovas, todėl per visą tarnavimo laiką patiria daug mechaninių pažeidimų. Be to, tyrimai parodė, kad pagrindinė vielinio lyno gedimo priežastis yra per didelis nusidėvėjimas ir korozija, priežiūros ir patikros trūkumas bei netinkamas naudojimas, dėl kurio anksti išmetama, sumažėja sauga ir padidėja pakeitimo išlaidos.
Kartais pažeidimus galima lengvai aptikti, o kitais atvejais viduje gali nutrūkti laidai. Todėl vielinius lynus turėtų tikrinti ir prižiūrėti tinkamas asmuo (įmonės paskirtas kompetentingas asmuo), kad įsitikintų, jog jie yra nepriekaištingos būklės. Reguliarūs patikrinimai užtikrina aukštą lyno našumą, ilgą tarnavimo laiką, personalo ir įrangos saugumą bei sumažintas eksploatavimo išlaidas.

Plieninio troso gijų sutepimo grafitinis tepalas

Ypač vielinių lynų tikrinimas yra atsakingas. Patikrinimo rezultatai turi būti užregistruoti, o apie visus pastebėtus defektus reikia pranešti ir tinkamai juos pašalinti. Kai kuriuos defektus galima pataisyti, o kai kuriais atvejais vielinio lyno keitimas yra neišvengiamas.
Reguliarus laivo denio įrangos patikrinimas taip pat yra labai svarbus norint išlaikyti gerą vielinių lynų būklę. Būgno, trinkelių, antgalių, ritinėlių, skriemulių, kabelių spaustukų ir kitų galų jungiamųjų detalių būklė turi įtakos lyno veikimui, sriegiams ir virvėms. Atlikdami bendrą patikrinimą, būtinai pažymėkite šias dalis. Grafitinis trosų tepalas atlieka svarbų vaidmenį šioje priežiūroje.
Siekdami padėti jūrų laivyno pareigūnams ir personalui atlikti sėkmingus vielinių lynų patikrinimus – ir nuolat atnaujinti jų įrašus – sukūrėme patikrinimo sprendimą, padedantį prižiūrėti ir stebėti laivo lynus ir denio įrangą.

Rūšis Darbinės temperatūros, ºC Spalva Pagrindas Panaudojimas, savybės
Molyduval    Ferroxin DS Spray

-30 iki +50

Ruda

Mineral + vaškas

Takaus trosų tepalo pagrindo aerozoliai.

Vienalytis, labai lipnus ir skvarbus tepimo bei antikorozinio tepalo aerozolis. Sunkiai apkrautiems vielų trosams, dirbantiems net labai dulkėtoje ir drėgnoje aplinkoje. Įsiskverbia pro gijas iki šerdies ir padengia paviršių glotnia, plona vaškine plėvele. Ilgalaikė troso apsauga nuo vandens (net jūrinio) poveikio, maksimaliai prailgina tepamo troso tarnavimo laiką. Velkių, kranų, elevatorių, semtuvių, pakabinamų tiltų, liftų, laivų, transporterių, gręžimo ir kitų įtaisų trosams, bokštus laikantiems lynams. Rudas. Ekonomiška 13 m2/l šeiga.

Vieliniai lynai naudojami įvairioms jūrų operacijoms. Naudojami visų tipų jūriniuose laivuose, įskaitant laivus, dideles valtis, gręžimo įrenginius ir kt., šie lynai parenkami dėl jų lankstumo, atsparumo trūkimui, atsparumo deformacijai ir lenkimui, antikorozinių ir antifrikcinių savybių.

Antikorozinė trosų tepimo priemonė

MOLYDUVAL Ferroxin DS Spray yra vaškinio, pusiau skysto specialaus konsistencinio tepalo pagrindo aerozolis antikorozinei trosų apsaugai ir jų gijų sutepimui. Užpuškus jis suformuoja ant troso paviršiaus sausą plėvelę, kuri yra netepli, tvirta, elastinga, skaidrios gintarinės spalvos.

MOLYDUVAL Ferroxin DS Spray savyje jungia tris pagrindines puikaus lipnumo, apsaugos ir sutepimo charakteristikas.

Trosų tepalo aerozolio savybės

  • Efektyvus gijų sutepimas ir darbingumo prailginimas
  • Besilikoninė, nekemšanti kanalų formuluotė
  • Puikiai saugo nuo dėvėjimosi ir oksidacijos
  • Suderinamas su plastikais, sandarikliais, tarpinėmis
  • Skaidrus ir netamsinantis paviršiaus, netepa rankų
  • Nenulaša nuo apdirbto paviršiaus
  • Išskirtinė apsauga nuo korozijos
Plieninių lynų tepalo pritaikymas
  • Plieniniams trosams ir jų skriemuliams

Naudojimo patarimai

Paruoštas naudoti. Maksimalus efektas pasiekiamas užpurškus ant sauso, švaraus, rūdžių, tepalų, purvo neturinčio troso paviršiaus.

Deja, nutinka netikėtų dalykų. Gali sugesti kritinės sistemos, gali kilti problemų dėl svarbios įrangos, o mes patiriame neplanuotų prastovų, dėl kurių blogiausiu atveju laivas bus išnuomotas. Manau, kad mes visi matėme tokius didelius įvykius kaip šis, kurie kartais pasitaiko, bet, laimei, ne itin dažnai, bet nutinka. Atsiradus neplanuotiems įvykiams, patirsite didesnes išlaidas laivo ar sistemos remontui. Arba turite pakeisti laivą kitu, kad užbaigtumėte sutartį. Dėl to pradinis verslo modelis keičiasi, o atsipirkimo taškas pasikeičia iki taško, kai iš tikrųjų galite uždirbti arba ne.

Vielinio kėlimo lyno Biologinis tepalas

Vieliniai lynai dažniausiai naudojami švartavimui, vilkimui, sunkiems keltuvams tvarkyti ir panašioms kitoms operacijoms. Dėl tokio didelio naudojimo vieliniai lynai yra nuolat nusidėvėję. Jie yra veikiami korozinio jūros vandens, sausos ir įkaitusios darbinės temperatūros, didelio ir nenuoseklaus laidų ir gijų spaudimo / įtempimo, trinties ir vidinio susidėvėjimo ir kt.
Tokios nepalankios darbo sąlygos gali lemti nesavalaikį vielinių lynų nutrūkimą, jei nebus tinkamai prižiūrima. Siekiant išvengti priešlaikinio vielinių lynų gedimo, labai svarbu suprasti laivo techninės priežiūros reikalavimus, tokius kaip jų tepimas.

Plieniniai vieliniai lynai yra sunkios apkrovos vielos, apvyniotos kartu, kad sudarytų sruogas. Šios sruogos yra tvirtai susuktos virš vielinio lyno šerdies, kad susidarytų galutinė virvė. Vielinio lyno šerdis sudaryta iš skirtingų medžiagų, ty nailono, kanapių ir kt. Vielinio lyno konstrukcija visų pirma priklauso nuo vijų skaičiaus ir laidų skaičiaus kiekvienoje vijoje. Laidų išdėstymas sruogoje, klojimo tipas ir išorinė bei šerdies medžiaga priklauso nuo būtino lyno panaudojimo laive.