Aerozolinės metalų formavimo alyvos

Formavimo operacija – tai operacija, kurios metu metalo pavyzdžio forma pakeičiama plastine deformacija. Formavimo procesai apima štampavimą, valcavimą, ekstruziją ir kalimą, kai deformaciją sukelia išorinės gniuždymo jėgos arba įtempiai, viršijantys medžiagos takumo įtempį. Šiems procesams tepimui naudojami formavimo tepalai.

Nugaruojanti lakšto perforavimo alyva
Nugaruojanti lakšto perforavimo alyva

Tempimas yra iš esmės kitoks procesas, nes išorinės jėgos yra tempimo pobūdžio, todėl negalima viršyti didžiausio medžiagos tempimo stiprio. Metalams ar lydiniams, naudojamiems formavimo procesuose, reikalingas vidutinis plastiškumas, kad būtų galima plastiškai deformuotis be lūžių.

Nugaruojanti metalo lakšto štampavimo deformacinė alyva

Metalų mechanizavimo ir deformavimo pramonė yra sektorius, kuriam mes sukūrėme platų produktų asortimentą, skirtą procesui, taip pat mašinų, CNC centrų, posūkių, lygintuvų, presų, tempimo mašinų ir kt. tepimui. Kad tepalas būtų tinkamas plastinei deformacijai, jis turi tinkamai veikti jūsų mašinas, sudarydamas atsparią plėvelę tarp jos ir apdorojamos medžiagos, kad būtų lengviau slysti ir išvengti sustrigimo ar trinties, kuri sugadintų ne tik galutinį produktą, bet ir pačias mašinas.

Tam jums reikia konkretaus, tinkamo lipnumo ir konsistencijos tepimo gaminio, kuris užtikrina sandarumą visiems etapams ir gamybos procesams. Priklausomai nuo deformacijos laipsnio, reikiamo kreivio spindulių arba neapdoroto lakšto storio, galima pritaikyti skirtingus tepimo sprendimus:

  • nugaruojančios alyvos: paprastai naudojamos lengvoms deformacijoms
  • tepaliniai tepalai: labiau tinka vidutinio sudėtingumo formavimo geometrijai
  • tepimo pastos: reikalingas dideliam lakštų storiui ir labai siauram lenkimo spinduliui

Plastinės deformacijos tepalas

Ar turite problemų dėl šalto dalių kaldinimo presų tepimo ? Ar medžiagos susilpnėja ar praranda savo pirmines konstrukcines savybes?

Paprašykite mūsų konsultacijos dėl pirmojo produkto pavyzdžio. Kartu galime ištirti ir rasti Jums tinkamiausią lubrikantų sprendimą!

Rūšis Klampumas prie 40ºC, mm2 /s Spalva Pagrindas Panaudojimas, savybės
 

Molyduval

Moralub TZL Spray

 

5 – 10

Skaidri

Sint

PAO

Aukštaslėgių deformacinių metalo alyvų aerozoliai.

Metalų formavimui skirtas pilnai sintetinis žemo klampumo lenkimo alyvos pagrindo aerozolis. Saugo apdirbamą paviršių nuo įbrėžimų ir įtrūkimu, o įrankius, valcus nuo dėvėjimosi. Tinka nerūdijančio, rūgštims atsparaus plieno, aliuminio lakštų formavimui tempimu, lenkimu, perforavimui.

Deformacija atliekama esant pakankamai aukštai temperatūrai, kad įvyktų greita perkristalizacija. Apytikslis konkretaus metalo ar lydinio karšto apdirbimo temperatūros T įvertinimas yra toks, kad ji turi būti didesnė nei 0,6 Tm, kur Tm yra lydymosi temperatūra Kelvino laipsniais. Ši apatinė karštojo darbo temperatūros riba skirtingiems metalams skiriasi, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip grynumas ir tirpių medžiagų kiekis. Taigi labai grynas metalas atsigauna ir perkristalizuojasi tam tikroje karšto darbo temperatūroje lengviau nei legiruotas metalas.

Karšto formavimo štampų sutepimo skystis

Teisingas tepimas plastinės deformacijos metu gali duoti daug privalumų, tokių kaip:

  • trinties mažinimas
  • susidėvėjimo mažinimas
  • reikiamo paviršiaus apdailos realizavimas
  • temperatūros kontrolė; formos pasikeitimo kontrolė
  • didesnis streso pasiskirstymas gaminyje
  • pailgėja štampų ir deformacijai naudojamų įrankių tarnavimo laikas

Deformacijos energijos poreikis karštam apdirbimui yra mažesnis nei šalto apdirbimo. Esant karštam apdirbimo temperatūroms, metalas išlieka plastiškas dėl dinamiško grūdėtumo reformos, todėl galimos kartotinės didelės deformacijos. Daugelio metalo apdirbimo procesų deformacijos laipsniai yra tokie dideli, kad deformuojantis metalas neužtenka laiko persikristalizuoti. Tačiau atsigavimas ir perkristalizacija įvyksta per laikotarpį tarp kartotinių karšto apdorojimo operacijų.

Karštu apdirbimu pasiekiamas tiek mechaninis tikslas – gauti norimą formą, tiek pagerinti fizines medžiagos savybes, sunaikinant jos pirminę liejimo struktūrą. Akyta liejimo struktūra, dažnai turinti mažą mechaninį stiprumą, paverčiama kaltine struktūra su smulkesniais grūdeliais, padidintu elastingumu ir mažesniu poringumu. Priklausomai nuo galutinės karšto darbo temperatūros, galima gauti atkaitintą mikrostruktūrą.

Esant aukštesnei temperatūrai, daugumos metalų paviršius šiek tiek oksiduojasi, dėl to paviršiaus apdaila blogėja ir prarandama medžiaga. Galimas apdirbimas inertinėje atmosferoje, tačiau tai labai brangu ir dažniausiai vengiama, nebent metalas būtų labai reaktyvus.

Formavimo tepalas gilaus tempimo staklėms

Bet koks metalo formavimo tepalas turi sumažinti įrankio ir ruošinio trintį ir susidėvėjimą, o esant aukštai formavimo temperatūrai – išsklaidyti šilumą. Tačiau tepalai taip pat turi įtakos daugeliui kitų procesų gamybos grandinėje ir jiems daro įtaką. Kaip ir pati formavimo operacija, reikia atsižvelgti ir į prieš srovę, ir į po apdorojimo operacijas. Šiame įraše apžvelgiami reikalavimai, tepalų tipai ir jų pritaikymas, taip pat naujesni pokyčiai lakštinio metalo formavimo tepimo srityje.

Tempimas (Drawing) yra metalo gabalo traukimas per štampą, naudojant tempimo jėgą, veikiančią išėjimo pusę. Dėl to sumažėja skerspjūvio plotas ir atitinkamai padidėja ilgis. Pilnas braižymo aparatas gali apimti iki dvylikos štampų iš eilės, kurių kiekvieno skylė yra šiek tiek mažesnė nei ankstesnė. Kelių štampų mašinose kiekviena pakopa padidina ilgį, todėl tarp kiekvieno etapo reikia atitinkamai padidinti greitį. Tai pasiekiama naudojant „kapstanus“, kurie naudojami tiek tempimo jėgai pritaikyti, tiek traukiamos vielos greičio padidėjimui pritaikyti. Šie greičiai gali siekti 60 ms–1.

Štampai turi būti labai kieti, todėl dažniausiai gaminami iš plieno arba atšaldyto ketaus. Tačiau volframo karbidas ir net deimantas vis dažniau naudojami, nes jie geriau išlaiko formą. Tipiškas tepalas, naudojamas piešimui, yra lajus, muilo/riebalų pastos tipo medžiaga, kurios sudėtis yra 5 masės % muilo, 25 masės % aliejaus, 25 masės % vandens ir 45 masės % kietųjų medžiagų.