Vazelino dangos aerozolis

Vazelinas, vazelinas, baltas vazelinas, minkštas parafinas arba daug angliavandenių, CAS numeris 8009-03-8, yra pusiau kietas angliavandenilių mišinys (kurio anglies atomų skaičius daugiausia didesnis nei 25) iš pradžių reklamuojamas kaip vietinis. tepalas dėl gydomųjų savybių. Vazelinas yra gerai žinomas Amerikos vazelino prekės ženklas nuo 1870 m.
Po to, kai vazelinas tapo pagrindiniu vaistu, vartotojai pradėjo jį naudoti kosmetikos tikslais ir daugeliui ligų, įskaitant kojų nagų grybelį, lytinių organų bėrimus (ne LPI), kraujavimą iš nosies, vystyklų bėrimą ir įprastą peršalimą, gydyti. Nuo to laiko jo, kaip „gydo nuo visko“, folklorinę vaistinę vertę ribojo geresnis mokslinis tinkamo ir netinkamo naudojimo supratimas. JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) pripažino, kad ji yra patvirtinta nereceptinė (OTC) odos apsauga ir tebėra plačiai naudojama kosmetinėje odos priežiūroje, kur ji dažnai laisvai vadinama mineraline alyva.

Vazelino tepalas
Vazelino tepalas

Medicininio vazelino aerozolis

Vazelinas yra angliavandenilių mišinys, kurio lydymosi temperatūra priklauso nuo tikslių proporcijų. Lydymosi temperatūra paprastai yra nuo 40 iki 70 °C. Jis užsidega tik kaitinamas iki skysčio; tada užsidegs dūmai, o ne pats skystis, todėl vazelinui uždegti reikia dagties medžiagos. Jis yra bespalvis (arba blyškiai geltonos spalvos, kai nėra labai distiliuotas), permatomas, o grynas neturi skonio ir kvapo. Jis nesioksiduoja veikiamas oro ir nėra lengvai veikiamas cheminių reagentų. Jis netirpus vandenyje. Jis tirpsta dichlormetane, chloroforme, benzene, dietilo eteryje, anglies disulfide ir terpentine. Vazelinas šiek tiek tirpsta alkoholyje. Jis veikia kaip polipropileno (PP) plastifikatorius, tačiau yra suderinamas su daugeliu kitų plastikų. Jis yra pusiau kietas, nes jis neribotą laiką išlaiko savo formą kaip kietas, tačiau jis gali būti priverstas įgauti talpyklos formą nesuirdamas, kaip skystis, nors jis neteka pats.

Antikorozinis vazelino tepalo aerozolis

Vazelinu galima padengti korozijai jautrius daiktus, tokius kaip metaliniai niekučiai, nerūdijančio plieno peiliukai ir ginklų vamzdžiai prieš sandėliavimą, nes jis yra puikus ir nebrangus vandenį atstumiantis preparatas. Naudojama kaip aplinkai nekenksminga povandeninė antifouling danga motorinėms valtims ir burinėms jachtoms. „Porsche“ savininko vadove jis buvo rekomenduotas kaip lengvojo lydinio (aleninio) anoduotų ratų apsaugos priemonė, siekiant apsaugoti juos nuo korozijos nuo kelių druskų ir stabdžių dulkių.

Rūšis Darbinės temperatūros, ° C Spalva Pagrindas Panaudojimas, savybės
 

Molyduval

Vaseline Spray

-10ºC iki +70

balta

petrolatas

Vazelino petrolato želė pagrindo aerozoliai.

Ypač švaraus, medicininės-maistinės klasės vazelino pagrindo aerozolis. Labai minkšta ir elastinga tepimo ir apsauginė plėvelė. Efektinga antikorozinė apsauga.

 

Molyduval Vaseline – Petrolato želė

Švari ir saugi, ypatingai minkšta, kvapni, balta naftos petrolato želė, atitinkanti tarptautinius kosmetikos pramonės standartus naudoti net švelniausiai kūdikio odai tepti. Savo švelniu aromatu ji nustelbia pašalinius kvapus ir veikia kaip drėkinimo agentas. Skirtingai nuo talko pudros ji neužkemša odos porų.

Techninio vazelino tepalas

Vazelinas yra naudinga medžiaga, kai įdedama į žvakių vaško formules. Jis sušvelnina bendrą mišinį, leidžia į žvakę įterpti papildomo kvapiojo aliejaus ir palengvina prilipimą prie stiklo šoninės sienelės. Vazelinas naudojamas sudrėkinti nedžiūstantį modeliavimo molį, pavyzdžiui, plastiliną, kaip angliavandenilių mišinio dalį, įskaitant tuos, kurių molekulinė masė didesnė (parafino vaškas) ir mažesnė (mineralinės alyvos). Jis naudojamas kaip lipnumą mažinantis priedas prie spausdinimo dažų, siekiant sumažinti popieriaus pūkelių „skynimą“ nuo nekalandruoto popieriaus atsargų. Jis gali būti naudojamas kaip gipso formų ir liejinių atpalaidavimo priemonė. Jis naudojamas odos pramonėje kaip hidroizoliacinis kremas.

Vazelininio tepalo savybės
  • Efektyviai saugo nuo ėsdinimo korozijos ir elektrokorozijos
  • Pilnas drėgmės ir vandens atstūmimas
  • Geros izoliacinės savybės, auštas elektro atsparumas
  • Išlieka stabilios pastos formos, lengvai nuvalomas net plonas sluoksnis nuo tolesniam apdirbimui skirtos detalės
  • Geriausia apsauga nuo rūdžių ir korozijos
  • netoksiška
  • maistinės klasės, kas reiškia, kad visi jos komponentai atitinka UDSA reikalavimus FDA-normoms (FDA Reg. 21 CFR 178.3570)

Vazelino tepalo pritaikymas

  1. montažo darbams
  2. kaip antikorozinė danga
  3. slydimo paviršių sutepimui kai tamsių pastų negalima naudoti dėl galimos jų taršos tekstilės, popieriaus, pakuotės ar precizinės inžinierijos įrangoje
  4. elektros kontaktų (akumuliatorių gnybtų)  insuliacijai, sutepimui ir antikorozinei apsaugai
  5. kaip lubrikantas medžiui, odai ir elastomerams
  6. impregnavimo darbams, apdirbant popierių, kartoną, marlę, skirtiems maisto ir medikamentų pakuotei
  7. maisto produktų, žaliavų sandėliavimo ir pervežimo talpų detalių, tarpinių, sujungimų sutepimui
  8. kaip formų sutepimo ir atleidimo agentas
  9. kaip bazinė žaliava asmens higienos ir medicinos produktų, sandarinimo medžiagų, pastų, tepalų gamyboje

Vazelino tepalo naudojimo patarimai

Nuvalytą paviršių tepkite plonu sluoksniu net teptuku ar skudurėliu. Prie auštų temperatūrų naudokite dažnesnius tepimo intervalus.

Vazelinu galima užpildyti varinius arba šviesolaidinius kabelius naudojant plastikinę izoliaciją, kad vanduo nepatektų.
Vazelinu galima padengti vidines terariumų sienas, kad gyvūnai neišlįstų ir nepabėgtų.
Kad skystis neišplistų, gali būti naudojama vazelino juostelė. Pavyzdžiui, naudojant namų plaukų dažų rinkinį, jį galima tepti arti plaukų linijos, kad plaukų dažai nedirgintų ar neteptų odos. Jis taip pat naudojamas vystyklų bėrimo prevencijai.
Vazelinas kartais naudojamas baterijų gnybtų apsaugai. Automobiliuose silikono pagrindu pagamintas akumuliatoriaus tepalas geriau apsaugo, nes mažiau linkęs išsilydyti