Silikoniniai aerozoliai plastiko paviršiams

Besilikoniai sintetiniai purškikliai plastikinėms detalėms

Trinties porų plastikas – metalas tepimas

Su plastiku suderinamas tepalas

Siekdami patikrinti tepalų suderinamumą su plastikais, gamintojai stebi plastikinės medžiagos fizinių savybių pokyčius greičio, apkrovos ir aplinkos sąlygomis. Šios savybės apima svorį, tūrį, kietumą, stiprumą ir pailgėjimą. Kiekvienas gamintojas nustato leistinų pakeitimų ribą, tačiau paprastai diapazonas yra nuo 7% iki 10%. Vertindami šiuos bandymus įsitikinkite, kad jie atspindi blogiausias įmanomas sąlygas, nes ir tepalai, ir plastikinės medžiagos yra labiau linkusios keistis aukštoje temperatūroje ir nepalankioje aplinkoje, ypač esant didelėms dinaminėms apkrovoms. Pasirinkus nesuderinamą plastikinių dalių tepalą, plastikas gali įtrūkti įtempiams, pakeisti spalvą arba prarasti matmenų stabilumą arba konstrukcijos vientisumą.

Plastikinių krumpliaračių sintetinis tepalas

Visada naudinga, kai tik įmanoma, sutepti plastikinius komponentus, nes tai sumažina trintį ir susidėvėjimą, sumažina energijos sąnaudas ir pailgina dalių tarnavimo laiką. Pavyzdžiui, tyrimais įrodyta, kad sutepti plastikiniai slydimo guoliai tarnauja iki penkių kartų ilgiau nei netepti. Renkantis lubrikantą plastikinėms dalims, svarbiausia, ar tepalas dera su plastikine medžiaga.

Polietileniniai paviršiai yra sutepti oleamido arba stearamido paviršiaus tepalo plėvelėmis. Šios medžiagos taip pat gali būti įtrauktos, nedideliais kiekiais, į didžiąją polimero dalį ir gali išsklaidyti paviršių, sudarydamos veiksmingą tepimo sluoksnį. Nepoliniai skysčiai ir kai kurie silikonai šiek tiek sumažina polimerų trintį; poveikis yra ryškesnis, jei vienas iš paviršių yra stiklinis (arba metalinis). Siūloma, kad šie skysčiai sudarytų silpnai adsorbuotas plėveles, kurios išgyvena santykinai švelnius įtempius kontaktinėse srityse ir taip sumažina polimero-polimero arba polimero-stiklo sąveikos kiekį.

Silikoninis tepalas plastiko paviršiams

Silikono pagrindo tepalai, tokie kaip PFAE, dauguma sintetinių angliavandenilių (SHC arba PAO) ir mineralinės alyvos, puikiai dera su plastikais. Tepalai, kurių pagrindą sudaro esteriai arba poliglikoliai, paprastai to nedaro, nors yra išimčių, kurios priklauso nuo plastiko tipo. Kartais priedai gali sukelti nepageidaujamą arba nenumatytą tepalo ir plastiko reakciją. Kietieji priedai, tokie kaip grafitas ir molibdeno disulfidas, gali prasiskverbti ir susilpninti plastikinę dalį. Ir atvirkščiai, PTFE kietieji priedai gali būti naudingi tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, užtikrinant sausą sutepimą arba sumažinant paleidimo trintį.