Tepimo pastų aerozoliai

Rūšis Darbinės temperatūros, ° C Spalva Pagrindas Panaudojimas, savybės
 

 

Molyduval

Quick Spray

-35 iki +450

juoda

min/sintet+ MoS2

Tepimo pastos su tepikliais pagrindo aerozoliai.

Ekstremalių apkrovų ir temperatūrų aplinkos tepimo pastos aerozolis montažui, įdirbiui ir multifunkciniam sutepimui. Kreipiančiųjų, slydimo guolių, dantračių, įvorių, jungčių įdirbiui bei tepimui. Antifrikcinių guolių, diskų, veržlių, flanšų surinkimui, apsaugai nuo strigimo ir prikepimų.

 

 

 

 

Molyduval

Quick GN Spray

-50 iki +1200

juoda

sintet+ grafit

 

Aukščiausio grynumo grafito pagrindo pastos sintetinės bazinės alyvos bazėje aerozolis. Sudėtyje neturi sieros, vario, cinko priemaišų. „Nuclear“ kategorijos produktas, leistinas panaudojimui atominės energetikos sektoriuje. Srieginiams atominių, šiluminių elektrinių, chemijos, naftos gamyklų sujungimams. Velenų ir stebulių sujungimų, perėjimų ir sujungimų po slėgiu/presu, šarnyrų, jungių/flanšų, spyruoklių, grandinių ir stabdžių elementų sutepimui

 

 

 

 

Molyduval

Carat Spray

-30 iki +130

balta

min/sintet+ PTFE

 

Universalios, NLGI 2 konsistencijos, baltųjų kietųjų Teflono tepiklių sudėtyje turinčios tepimo pastos nuo strigimų ir ėsdinimo korozijos aerozolis. Absoliutus vandens atstūmimas, puikus lipnumas. Netepliam montažui ir tepimui tekstilės bei pakuotės pramonėje, vibruojantiems mechanizmams, sujungimams.

 

 

 

 

Molyduval

Carat Z Spray

-30 iki +250

balta

sintet+ PTFE

 

Aukštatemperatūrinės, pilnai sintetinės tepimo pastos su Teflonu aerozolis. Pukios atskyrimo savybės prie trinties porų sąlyčio esant aukštoms temperatūroms. Labai lipnus, efektyvios antikorozinės apsaugos. Geras sandarinimas nuo koroduojančių dujų ir skysčių. Šalina paviršių strigimus ir pavažų trūkčiojimus.

 

 

 

 

Molyduval

Titus Spray

-50 iki +1400

balta

sintet+ Bentonas

 

Aukščiausių temperatūrų tepimo pastos su kietaisiais keramikos miltelių tepikliais aerozolis. Puikus karščio nuvedimas, sandarinimas nuo korozinių dujų ir skysčių, apsauga nuo strigimų ir prikepimų. Karštiems srieginiams sujungimams, varžtams, slydimo guoliams.

 

 

Molyduval

Soraja Q Spray

 

-30 iki +1160

 

balta

 

sinet + Teflonas

Montažinės pastos aerozolis maisto pramonei

 

Tepimo pastos aerozoliai

Pagrindinė šių sutepimo pastų naudojimo paskirtis yra naudojimas įpresuojant slystančius guolius, kas stabdo guolių trintį arba sutepant dantračius, krumpliaračius, sujungimus. Tepalas, esant ypač aukštam slėgiui ar temperatūrai, užtikrina saugų ir gerą jo pasiskirstymą, palengvėja išmontavimas ir nesusidaro strigimas.

Naudojimo paskirtis: slydimo guolių įvorių įpresavimas

Jei slydimo guolių įvorės į savo korpusus yra įpresuojamos su įprastomis sutepimo medžiagomis, tai dažnai jos išsikraipo, būtent dėl mažyčių, įmontavimo metu atskylančių metalo dalelių. Nors toks metalo dalelių atsiskyrimas vėlesnio demontavimo metu pastebimas tik mažyčių griovelių ant paviršiaus forma, vis gi dėl to poveikis gali būti žymus.

Kartais įmontavus tokio tipo guolius reikia papildomo darbo, patiriant dideles išlaidas.

Naudojimo paskirtis: riedėjimo guolių žiedų įpresavimas.

Daugelis riedėjimo guolių gamintojų į mašinų dalis montavimui rekomenduoja MoS2 sutepimą ir slydimą/prasisukimą gerinančias priemones. Tuo išvengiama guolių išformavimo ar perkreipimo, palengvinamas jų įmontavimas bei išmontavimas, o taip pat pasiekta kuo mažesnė trintis bei nusidėvėjimas. Problema čia pasireiškia kitaip, nei slydimo guolių atveju. Į paėmimą, besisukant guolių kakliukams, šiuo atveju galima nebekreipti dėmesio, nebent įvyktų lūžimas, kai tokiu atveju MoS2 sutepimo priemonės sumažintų korpuso pažeidimo ir kitas galimybes.

Preso slėgis, įmontuojant riedėjimo guolius, jokiu būdu nepažeidžia pagrindinės įstatymo preso funkcijos, sandarinimo žiedų išsireguliavimo (pasislinkimo) ant veleno arba korpuse pašalinimo. Esant 25 μm laisvumui tarp vidinio guolio sandarinimo žiedo ir veleno, pasislinkimas tarp veleno ir vidinio sandarinimo žiedo sudaro 78,74 μm kas vieną apsisukimą, t.y. kas 3000 veleno apsisukimų vidinis sandarinimo žiedas padaro tik 2999 apsisukimus. Šio santykinio sukimosi vienas kito atžvilgiu pasekmė yra trintis bei nusidėvėjimas. Pagrindinis įstatymo presavimo pagalba tikslas -kaip tik ir yra laisvumo pašalinimas.

Ištraukiant siūbavimo guolius su konuso pavidalo pragręžta anga (vidiniu diametru), konusiniuose veleno galuose preso pagalba ir esant trūkčiojimams, gali būti labai sunku. MOLYDUVAL MoS2 pastos pašalina šį trūkčiojantį judėjimą, ištraukiant juos, galima sustoti pageidaujamame taške.

Naudojimo paskirtis: Dantračių (krumpliaračių) ir žvaigždučių ištraukimas preso pagalba

Daugumoje atvejų įstatymo preso pagalba laikymo jėgos užtenka, norint pritvirtinti dantračius (krumpliaračius) ir žvaigždutes, sankabas, švaistiklius ir t.t. Paprastai vis dėlto yra panaudojami brangesni tvirtinimo metodai (fiksuojančios kniedės ir t.t.), nes įprastas rūdžių bei korozijos susidarymas dėl metalo išsidėvėjimo ir užsikirtimas montuojant bei įstatant preso pagalba, apsunkina galimą išmontavimą arba net išmontavimas tampa  neįmanomas.

Naudojant MOLYDUVAL MOS2 – sutepimo pastas ištraukimui preso pagalba, šių netikėtumų galima išvengti. Sunkaus įmontavimo metu – dažnai didelių presų pagalba – sutepimas su MoS2 pasiteisino kaip naudingas, o būtent ne tik dėl pradinio preso slėgio sumažinimo, o taip pat ir dėl didesnio apkrovos padidėjimo pašalinimo, kurs įprastai pasitaiko, kai vėliau vėl reikia išardyti ar išmontuoti įstatymą.