1. Pradžia
  2. Pakeičiamumo lentelės

Pakeičiamumo lentelės

Tepalo pakeičiamumas su analogu

Kalbant apie tepimą pramonės įmonėse, dauguma prižiūrinčių žmonių siekia nuoseklumo – tų pačių produktų naudojimo ilgą laiką. Tai paprastai užtikrina sklandų įrangos veikimą. Tačiau kartais sąlygos lemia, kad vieną tepalą reikia pakeisti kitu.
Tepalinių alyvų atveju dažnai galima visiškai pakeisti skystį; o kai tai neįmanoma, skysčių suderinamumą galima palyginti nesunkiai nustatyti.
Kita vertus, naudojant tepalus, keičiant produktus paprastai neįmanoma pašalinti viso seno tepalo. Tepalų tiekėjai paprastai pataria savo klientams kuo daugiau riebalų išvalyti per riebalų dozavimo sistemą ir aplikaciją, kad išstumtų anksčiau naudotą produktą.
Tačiau tai gali būti nereikalinga, jei šie du tepalai yra suderinami vienas su kitu. Tam mes pateikiame tepalų pakeičiamumos lenteles.

Pakeičiamumo lentelė tepalams ir alyvoms

Skirtingai nuo alyvų suderinamumo, kuris dažniausiai yra susijęs su priedų sąveika gaminiuose (o kartais ir pačių bazinių skysčių pobūdžiu), tepalų suderinamumas dažniausiai yra susijęs su maišomų produktų tirštiklio rūšimis ( nors bazinio skysčio suderinamumas taip pat svarbus).
Kaip nustatyti tepalų suderinamumą ir kodėl tai svarbu, taip pat pateikiama nuodugni tepalų suderinamumo apžvalga.
Tepalų suderinamumas dažnai klaidina tepalo naudotojus, nors dauguma tepalų gamintojų parengia suderinamumo lenteles. Taip yra todėl, kad įvairių gamintojų lentelėse dažnai nesutariama dėl tam tikrų tirštiklio tipo derinių. Senovėje, kai pagrindinis tirštiklis buvo paprastas muilas ir molis, suderinamumas buvo gana paprastas.

Analogo tepalo suderinamumas
Analogo tepalo suderinamumas

Ličio ir kalcio muilai buvo suderinami vienas su kitu, ir nė vienas nebuvo ypač geras, kai buvo sumaišytas su molio pagrindu pagamintais tepalais. Šiandien, kai daugelyje tepalų naudojami ne tik minėti tirštikliai, bet ir sudėtingi muilai, poliureatas, kalcio sulfonatas ir dar egzotiškesni tirštikliai, suderinamumo klausimas tapo daug sudėtingesnis. Tipiška tepalo suderinamumo lentelė parodyta paveikslėlyje aukščiau

Alvos keitimas lygiaverte be sistemos praplovimo

Šis procesas gali vykti, kai sistema gaminama ir sistemos siurbliai veikia įprastu srauto modeliu. Paprastai tai apima išorinį filtravimą, kuris cirkuliuoja rezervuare. Daugelis techninės priežiūros darbuotojų tai vadina alyvos praplovimu, nes pasiekiamas švarumo lygis, mažesnis už įprastą arba gamintojo darbo specifikacijas.
Šis procesas yra tinkamas atliekant kasmetinę techninę priežiūrą, kurios apimtis ir laikas yra ribotas, t. y. rezervuaro valymas, filtrų/tepalų keitimas (jei to paties tipo) ir tt Nenaudokite šio proceso, jei dėl gedimo nutrūksta vamzdis arba atidaromi guolių korpusai. . Norint patikrinti dalelių skaičių ir nustatyti užbaigimą, galima naudoti trečiosios šalies laboratoriją arba lauko rinkinius.

Sistemos praplovimas
Sistemos praplovimas yra toks, koks skamba. Šio tipo nuplovimas vyksta naudojant “sistemos siurblius”. Aplink visus svarbius komponentus, pvz., guolius ir valdymo vožtuvus, reikia įrengti aplinkkelius (šarnes), taip pat nuimti visas angų plokštes ir uždengti akumuliatorius ar bet kokius elementus, kurie gali būti pažeisti praplovus. Švarai ir dalelių skaičiui patikrinti naudojami tikrinimo ekranai arba laikmenos.
Šis procesas gali būti naudojamas atliekant lengvus priežiūros darbus, t. y. keičiant temperatūros reguliavimo vožtuvą arba nekritinėms sistemoms, tokioms kaip pertekliniai katilo padavimo siurbliai. Venkite šio proceso, jei įrenginys yra labai svarbus ir gali tapti kontroliuojančiu veiksniu, lemiančiu terminą apyvartos metu. Atminkite, kad naudojant sistemos siurblius pašalinėms medžiagoms išplauti užtruks ilgiau nei naudojant išorinį siurblį srautui padidinti.