Staklių suklių alyvų aerozoliai

Sukliai (špindeliai) yra būtini įrankiai daugelyje pramonės šakų ir taikomųjų programų. Reguliariai atliekant techninę priežiūrą, jūsų velenas yra geriausios įmanomos būklės, sumažinant prastovų laiką ir neefektyvumą.
Tačiau jūsų velenas gali pablogėti našumo kokybė arba visiškai nustoti veikti. Staigūs veleno gedimai gali sutrukdyti kasdienėms operacijoms pasiekti optimalų efektyvumą, todėl svarbu juos greitai pašalinti.

CNC staklių gręžimo galvos špindelių alyva
CNC staklių gręžimo galvos špindelių alyva

Didelės galios elektrinius špindelius turi daugybę staklių, įskaitant frezavimą, gręžimą, graviravimą ir frezavimą.
Jie yra pagrindinio pjovimo įrankio, naudojamo CNC staklėse, dažniausiai vertikalioje / horizontalioje ašyje, dalis.
Paprastai jie yra sudėtingas agregatas, susidedantis iš daugelio labai priklausomų dalių, t.y. guolių, jutiklių ir kodavimo įrenginių.

CNC gręžimo suklių špindelių alyva

Suklio guoliai turi būti tinkamai sutepti, kad tarp riedėjimo elementų ir guolių bėgių takų liktų tepalo plėvelė. Be tepimo riedėjimo elementai turės tiesioginį sąlytį su bėgių takais, o tai sukels karštį, riedėjimo elementų pablogėjimą, narvelio suirimą ir galiausiai guolio / veleno gedimą. Yra keli velenų tepimo būdai. Suklių alyva tepama naudojant išorinę įrangą ir paprastai per vamzdelius nunešama į veleną. Šiose sistemose naudojama skysta alyva, tokia kaip Molylub Spindle SP 10 arba lygiavertė alyva, kuri tiekiama į veleną oro srove.

Viena iš pirmųjų velenų alyvos tiekimo sistemų, naudotų verpstėms, buvo alyvos migla. Šis metodas naudoja suslėgtą orą, kad išpuršktų alyvą ir nuneštų ją į veleną. Šis alyvos pripildytas oras pumpuojamas per veleną, tekantį per guolius. Dalis alyvos „iššlapina“ ant guolių, o dalis jos patenka į atmosferą iš veleno priekio ir galo. Sistemą sudaro oro reguliatorius, pritvirtintas prie įrenginio. Ventury viršuje dažnai yra skaidrus burbulas su vamzdeliu, kuris rodo lašų dažnį per minutę. Sukliams vidutinis greitis yra 20 lašų per minutę (dpm), bet gali svyruoti nuo 5 dpm iki 80 dpm, priklausomai nuo naudojimo. Per didelis greitis sukelia karštį ir guolių slydimą, o per mažas greitis neleidžia susidaryti pakankamai alyvos plėvelės tarp riedėjimo elementų ir bėgių takų.

Rūšis Darbinės temperatūros, ° C Spalva Pagrindas Panaudojimas, savybės
Molyduval  Sekorex IL  Spray

-60°C iki +80

rusva

Alyva

sintet

Greitasūkės špindėlių alyvos pagrindo aerozoliai.

Žematemperatūrinis, mažo ISO VG 5 klampumo penetracinės sintetinės alyvos pagrindo aerozolis. Puikus skvarbumas ir net mažiausių grandinių narelių sutepimas. Ypač tinka greitasūkiams staklių mazgams, guoliams, grandinėms. Atitinka USDA H2

Tepalo įpurškimo velenai leidžia į guolius įpurkšti nedidelę tepalo dalį tokiu greičiu, kurį nustato staklių gamintojas. Tai dažniausiai daroma naudojant tepalo kasetes, kurias pneumatiškai valdo mašinos PLC. Tai leidžia nauju tepalu pakeisti tai, kas šiuo metu yra guolyje, ir galimybę naudoti skirtingų tipų tepalus suklyje, kuris gali turėti kampinių kontaktinių guolių ir ritininių guolių derinį.

Staklių suklių guolių aukštasukis tepalas

Jei ko nors paklaustumėte, kodėl špindelio sutepimas buvo svarbus, ir jie pasakytų, kad „tepimas padeda sukliui suktis“, tai būtų techniškai tiesa, tačiau praleidžiama daug gana svarbių niuansų.
Svarbiausi veleno veikimo aspektai — funkcionalumo, maksimalaus greičio atžvilgiu; Kalbant apie veleno būklę, darbinę temperatūrą ir vibracijos lygius – visa tai priklauso nuo tinkamo tepimo. Tepimo nepaisymas ne tik sutrumpins veleno guolių tarnavimo laiką, bet ir sumažins jo gaminamų produktų kokybę.

ISO VG 10 klampos špindelių alyva

Negalite paimti bet kokio seno tepalo ir įdėti jo į savo suklį.

Kiekvienas velenas turės tam tikro tipo tepalą, kuriam keliami griežti suderinamumo, klampumo ir netgi kokybės slenksčio reikalavimai. Sutepę veleną alyva, kuri neatitinka reikiamų reikalavimų, paspartinsite guolių susidėvėjimą. Taip pat negalite saugiai pakartotinai naudoti alyvos, net jei ji „atrodo švari“ – jei ji buvo naudota, joje jau yra mikroskopinių metalo likučių, kurie sugadins jūsų guolius.
Galite sutaupyti keletą dolerių pereidami prie žemesnės kokybės tepalų, tačiau guolio gedimo išlaidos bus daug didesnės.

Iš remonto darbų aišku, kad dažniausia suklio tepimo klaida yra netinkamas tepalo kiekis. Ir per mažai, ir per daug gali sukelti problemų, tačiau naudojant per mažai, greičiau ir rimtesnių problemų kils.
Dažni per mažo tepalo kiekio simptomai yra riedėjimo elemento ir bėgimo tako pablogėjimas bei narvelio suskaidymas – visa tai sukels visišką guolio gedimą, jei nebus diagnozuota ir nepataisyta.

Taikant tepimą per dažnai, gali kilti problemų, pvz., nutekėti, ir iš tikrųjų pablogėti veleno veikimas. Taikant per retai, kyla tų pačių potencialiai katastrofiškų problemų, kaip naudojant per mažai – elemento gedimas, įtrūkimai, suskaidymas ir galutinis gedimas.
Kiekvienam velenui pateikiamas ir tepimo grafikas, ir priežiūros grafikas. Sek juos.

Medienos stakllių gręžimo galvos špindelių alyva

Šie trys žingsniai yra absoliutus minimumas. Špindelio tepimas yra pernelyg sudėtinga užduotis, kad ją būtų galima suskirstyti į vieną tinklaraštį. Jei perskaitėte iki šiol, tikėtina, kad norite pagerinti savo tepimo praktiką. Tinkamo Molylub lubrikanto naudojimas, tinkamas jo kiekis ir tinkamu laiku yra tvirtas pagrindas.

Štai keletas kitų dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų verpstės sklandžiai veiktų tarp profesionalių paslaugų (kurias rekomenduojame kasmet):

  • Reguliariai tikrinkite tepalo žarnas, ar jose nėra įlenkimų ir kliūčių – jei tepalas neteka laisvai, kenčia jūsų guoliai.
  • Reguliariai kalibruokite oro slėgio kritimo greitį lašelinėse sistemose
  • Sušildykite velenus, jei jie nedirbo 12 ar daugiau valandų – tai ypač svarbu tepalu suteptiems velenams
  • Užtikrinkite, kad visos drenažo angos būtų nukreiptos žemyn
  • Užsandarinkite visas jungtis – hidraulines, pneumatines ir elektrines – sandarikliu, o ne juostele

Kaip ir bet kurios mašinos judantys elementai, suklio guoliai vieną dieną suges. Bet jei tinkamai jais rūpinsitės – ypač tepimo atžvilgiu – gausite gerą, visavertį jų gyvenimą.

Jau nekalbant apie tai, kad išvengsite rimtų, brangiai kainuojančių įrangos gedimų ir neplanuotų prastovų. Nors suprantame, kad kartais taip gali atrodyti, dabar sutaupyti pinigai tų išlaidų neatstos.