Sintetiniai vožtuvų ir sklendžių aerozoliai

Pramoninė vožtuvų priežiūra suteikia daug svarbių pranašumų jūsų veiklai. Deja, techninės priežiūros paslaugoms dažnai pirmiausiai atimamas biudžetas. Taip yra dėl nesusipratimo, ką tiksliai prevencinė priežiūra gali padaryti jūsų įrangai, įskaitant vožtuvus. Pramoninė vožtuvų priežiūra gali pailginti vožtuvo tarnavimo laiką, pagerinti saugą ir operacijas, sumažinti ilgalaikes vožtuvų išlaidas, taip pat sumažinti neplanuotų prastovų riziką.

Rutulinio vožtuvo su pavara tepalas
Rutulinio vožtuvo su pavara tepalas

Nesvarbu, ar naudojami vožtuvuose, ar kitaip, ar jie būtų organiniai, ar sintetiniai, tepalai visada tarnauja tai pačiai paskirčiai: sumažina paviršiaus ir paviršiaus trintį. Tačiau vožtuvuose tinkamas tepalų naudojimas ir priežiūra yra ypač svarbūs, atsižvelgiant į ypač griežtus jų gamybos nuokrypius ir dažnai sudėtingas jų eksploatavimo sąlygas. Labai svarbu laikytis sistemingo požiūrio į rutulinių vožtuvų techninę priežiūrą, įskaitant reguliarius patikrinimus, valymą, tepimą ir bandymus, kad būtų išvengta problemų prieš joms atsirandant. Paviršių tepimui rinktinas vožtuvų sintetinio tepalo aerozolis.

Rutulinio vožtuvo tepalas

Pagrindinė vožtuvo funkcija yra reguliuoti skysčių, dujų ar srutų srautą. Tačiau tinkamai veikiantis vožtuvas turi ne tik valdyti srautą, bet ir užkirsti kelią nuotėkiui ir apsaugoti save nuo gedimo laikui bėgant. Čia lubrikantai atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį. Net ir paprasčiausius atbulinius vožtuvus – turinčius atlenkiamą sklendę, kuri gali laisvai judėti viena kryptimi, o ne kita, taip užkertant kelią atgaliniam srautui – reikalingas tinkamas tepimas ir prevencinės priežiūros grafikas, kad būtų užtikrintas optimalus veikimas.

Molylub ValvTec sintetinis vožtuvo tepalas atitinka nuolatinio tepimo ciklo poreikį.
Garo reguliavimo vožtuvo taikymas geoterminėje elektrinėje Islandijoje esanti jėgainė naudoja karštus žemės garus, kuriuose yra 1–4% dujų, daugiausia anglies dioksido ir vandenilio disulfidas, esant 120–200 °C (248–392 °F) temperatūrai. Standartinis angliavandenilių pagrindu pagamintas tepalas buvo netinkamas sutepti vožtuvų, reguliuojančių aukštos temperatūros garų, turinčių korozinių dujų, įvores.

Garo vožtuvo įvorės tepimas

Vožtuvų tepimas: Rutulinio vožtuvo tepimas yra būtinas norint išvengti trinties ir užtikrinti sklandų vožtuvo dalių veikimą. Pasirinkite tepalą, tinkantį vožtuvų medžiagoms ir sistemos terpėms, pvz., vandenyje netirpius, sintetinius arba alyvos pagrindo tepalus. Tačiau labai svarbu vengti kieto arba molio pagrindo tepalų, nes jie gali kauptis vožtuvo ertmėje.

Selenoidinio vožtuvo PFPE tepalas

Molylub FluorTec alyvos užtepimas ant solenoido ritės mazgo padėjo sumažinti trintį ir šilumą, todėl ciklai buvo ilgesni. Ričių ir sandariklių padengimas Molylub FluorTec tepalu padėjo pailginti šių komponentų tarnavimo laiką ir leido jiems atsispirti vandens ir kitų alyvų poveikiui aplinkai. 5 jungčių pilotinio tipo solenoidinio vožtuvo taikymas Elektromagnetinė jėga verčia solenoido mazgo rites abipusiai judėti į kairę ir į dešinę. Greitas judėjimas sukuria trintį. Slėgis matuojamas 0,1–0,7 MPa (1–7,1 kgf), o atsako laikas yra mažesnis nei 12–38 ms.

Rūšis Darbinės temperatūros, ºC Spalva Pagrindas Panaudojimas, savybės
Molyduval

Syntholube HV Spray

-30 iki +170

skaidri

Alyva

Sint Ester / SHC

Sintetinių HV alyvų pagrindo aerozoliai.

Sintetinės aukšto ISO VG 460 klampumo reduktorinės alyvos pagrindo aerozolis pavaroms. Universalaus panaudojimo. Atitinka CLP kategoriją pagal DIN 51517-T3. USDA H2 (tinkamumas maisto pramonei).

Tinkamų komponentų tepimas
Daugelį vožtuvų taip pat reikia reguliariai sutepti alyva arba tepalu. Tai padeda judantiems komponentams lengviau judėti ir neleidžia užstrigti. Nepaisant to, kad tepimas yra viena iš efektyviausių vožtuvų priežiūros paslaugų ir vienas pigiausių vožtuvų priežiūros būdų, tai taip pat viena labiausiai apleistų paslaugų. Tepimas pagal gamintojo rekomendacijas yra puikus būdas išvengti nereikalingų pramoninių vožtuvų pažeidimų ir gedimo.

PFPE tepalas chemijos vožtuvams

Bet koks vožtuvo valdymas, kuris gali reaguoti su standartiniais tepalais, juos sugadinti arba ištirpinti. Pavyzdžiai:

  • Garai
  • Agresyvios/reaktyvios dujos
  • Chemikalai

Molylub FluorTec fluorinti lubrikantai taip pat gali būti sėkmingai naudojami ir kitoms reikmėms. Šios sintetinės alyvos ir PFPE tepalai idealiai tinka daugeliui sąlygų, pavyzdžiui:

  • Nuolatinė aukšta temperatūra iki 288 °C (550 °F)
  • Naudokite šalia pavojingų cheminių medžiagų
  • Mažo trinties koeficiento poreikis
  • Kai degumas kelia susirūpinimą, įskaitant reaktyviąsias dujas ir deguonies paslaugą

Rutulinių vožtuvų gamintojai paprastai pateikia numatomą produkto tarnavimo laiką, paprastai apie aštuonerius–dešimt metų. Nors tinkama priežiūra gali padėti prailginti rutulinių vožtuvų tarnavimo laiką už šio diapazono ribų, keli kiti veiksniai gali turėti įtakos jų ilgaamžiškumui.

Medija: rutuliniai vožtuvai paprastai naudojami skysčių ir dujų, tokių kaip vanduo, alyva, oras ir chemikalai, įjungimui / išjungimui valdyti. Tačiau terpė su abrazyvinėmis suspenduotomis dalelėmis gali sukelti priešlaikinį vožtuvų sandariklių gedimą, dėl ko gali atsirasti nuotėkių arba padidėti darbinis sukimo momentas, o tai galiausiai gali sukelti įjungimo gedimą. Naudojant rutulinius vožtuvus su abrazyvinėmis terpėmis, sutrumpėja jų tarnavimo laikas.
Medžiagos: Plastikiniai rutuliniai vožtuvai yra ekonomiški, bet netinka aukštai temperatūrai, o jų tarnavimo laikas yra trumpesnis, palyginti su metaliniais vožtuvais. Saugumo sumetimais su slėginėmis dujomis rekomenduojama naudoti metalinius vožtuvus. Labai svarbu patikrinti, ar vožtuvo korpusas ir sandariklio medžiagos yra suderinamos su pro vožtuvą tekančia terpe.
Temperatūra ir slėgis: nustatant vožtuvo tinkamumą, būtina atsižvelgti į jo slėgio ir temperatūros įvertinimą. Įvertinimas nustato tinkamas medžiagas, vožtuvo konstrukciją ir sandarinimo medžiagas, kurios turėtų būti naudojamos. Įvertinimas kartu su ciklo dažniu labai įtakoja rutulinio vožtuvo tarnavimo laiką. Jei rutulinis vožtuvas naudojamas darbe, kurio slėgis / temperatūra yra artima jo slėgiui ir (arba) temperatūrai, ir jis cikliškai veikia retai, jis gali tarnauti metus. Tačiau tą patį vožtuvą toje pačioje programoje gali tekti dažnai keisti, jei jis dažnai naudojamas.