Azoto sintezės turbinų jungčių aerozoliai

Amoniakas gaminamas visame pasaulyje, daugiausia didelėse gamybos įmonėse, kurios kasmet pagamina 183 mln. metrinių tonų amoniako (2021 m.). Pirmaujantys gamintojai yra Kinija (31,9%), Rusija (8,7%), Indija (7,5%) ir JAV (7,1%). 80% ar daugiau amoniako naudojama kaip trąša. Amoniakas taip pat naudojamas plastikų, pluoštų, sprogstamųjų medžiagų, azoto rūgšties (taikant Ostvaldo procesą) ir tarpinių dažų bei vaistų gamybai. Pramonė sudaro nuo 1% iki 2% pasaulio CO2
Kasmet visame pasaulyje transportuojama 18–20 Mt dujų

Azotui atsparus aerozolis

Amoniako gamyba priklauso nuo gausių energijos atsargų. Tvari gamyba galima naudojant neteršiančią metano pirolizę arba vandenilį generuojant vandens elektrolizės būdu naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius. Šiuo tikslu Thyssenkrupp Uhde Chlorine Engineers išplėtė savo metinius šarminio vandens elektrolizės gamybos pajėgumus iki 1 gigavato elektrolizatoriaus pajėgumo.

Rūšis Darbinės temperatūros, ° C Spalva Pagrindas Panaudojimas, savybės
 

 

Molyduval

Quick Spray

-35 iki +450

juoda

min/sintet+ MoS2

Montažinių sriegių pastų pagrindo aerozoliai.

Ekstremalių apkrovų ir temperatūrų aplinkos tepimo pastos aerozolis montažui, įdirbiui ir multifunkciniam sutepimui. Kreipiančiųjų, slydimo guolių, dantračių, įvorių, jungčių įdirbiui bei tepimui. Antifrikcinių guolių, diskų, veržlių, flanšų surinkimui, apsaugai nuo strigimo ir prikepimų.

 

 

 

 

Molyduval

Quick GN Spray

-50 iki +1200

juoda

sintet+ grafit

 

Aukščiausio grynumo grafito pagrindo pastos sintetinės bazinės alyvos bazėje aerozolis. Sudėtyje neturi sieros, vario, cinko priemaišų. „Nuclear“ kategorijos produktas, leistinas panaudojimui atominės energetikos sektoriuje. Srieginiams atominių, šiluminių elektrinių, chemijos, naftos gamyklų sujungimams. Velenų ir stebulių sujungimų, perėjimų ir sujungimų po slėgiu/presu, šarnyrų, jungių/flanšų, spyruoklių, grandinių ir stabdžių elementų sutepimui

 

Sintezės įrangos tepalai

Iliustruoja paprastos vandens elektrolizės įvedimus ir išėjimus vandenilio gamybai.
Vandenilio ekonomikoje dalis vandenilio gamybos gali būti nukreipta į žaliavų naudojimą. Pavyzdžiui, 2002 m. Islandija elektrolizės būdu pagamino 2 000 tonų vandenilio dujų, naudodama hidroelektrinių energijos perteklių, visų pirma trąšoms. Vemorko hidroelektrinė Norvegijoje 1911–1971 m. naudojo perteklinę elektros energiją atsinaujinančios azoto rūgšties gamybai, kuriai reikėjo 15 mWh/t azoto rūgšties. Tą pačią reakciją vykdo žaibas, suteikdamas natūralų tirpių nitratų šaltinį. Gamtinės dujos išlieka pigiausiu būdu.

Nuotekų paieškos aerozolis

Nuotekose dažnai yra daug amoniako. Kadangi amoniako prisotinto vandens išleidimas į aplinką kenkia jūros gyvybei, norint pašalinti amoniaką, dažnai būtina atlikti nitrifikaciją. Atsižvelgiant į jo gausumą, tai gali tapti potencialiai tvariu amoniako šaltiniu. Arba amoniakas iš nuotekų gali būti siunčiamas į amoniako elektrolizatorių (amoniako elektrolizę), veikiantį naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, kad būtų gaminamas vandenilis ir švarus vanduo. Amoniako elektrolizei gali prireikti daug mažiau termodinaminės energijos nei vandens elektrolizei (tik 0,06 V šarminėje terpėje).

Kitas būdas išgauti amoniaką iš nuotekų yra naudoti amoniako ir vandens šiluminės absorbcijos ciklo mechaniką.[24][25] Taigi amoniaką galima išgauti kaip skystį arba kaip amonio hidroksidą. Pirmojo pranašumas yra tas, kad jį daug lengviau tvarkyti ir transportuoti, o pastarasis turi komercinę vertę, kai tirpale koncentracija yra 30 procentų.