Dujų čiaupų tepalai

Vožtuvai gali būti suprantami kaip dinamiški įtaisai, įterpiami į dinamišką aplinką, nes juose yra judančių dalių, kurios naudojimo metu susidėvi, įpakavimas ir sandarinimas sensta ir praranda savo efektyvumą, juos veikia vibracija, aplinkos temperatūros svyravimai, slėgio svyravimai, ir terpės temperatūros svyravimai. Todėl vožtuvus reikia prižiūrėti, taisyti ir kartais pakeisti.

Dujų čiaupų ir sklendžių tepalas
Dujų čiaupų ir sklendžių tepalas

Atsparus dujoms tepalo aerozlis

Įvairių tipų vožtuvų eksploatavimo ir priežiūros procedūros yra išsamiai aprašytos gamintojų naudojimo instrukcijose ir atitinkamuose gaminio standartuose. Vožtuvą, kuris nebuvo eksploatuojamas keletą metų, gali tekti uždaryti keliais judesiais aukštyn ir žemyn. Per didelis sukimo momentas, norint pasiekti teigiamą uždarymą, gali sugadinti vožtuvą. Sukimo momentą ribojančius įtaisus galima įsigyti vietoje, o operatoriai turi laikytis nurodymų, kaip tinkamai uždaryti vožtuvą, pvz., taikyti tinkamą sukimo momentą.
Be to, turto valdymo reikalavimai leido ne tik žinoti vožtuvų vietą sistemoje, bet ir sužinoti jų būklę. Tikslūs ir atnaujinami vožtuvų įrašai yra neatsiejama pramonės įmonės gebėjimo patvirtinti sistemos efektyvumą, vientisumą ir patikimumą dalis.

Rūšis Darbinės temperatūros, ºC Lašėjimo temperatūra, ºC Pagrindas Panaudojimas, savybės
 

 

Molyduval

Attila GRB

-20 iki +200

> 250

sintet

 

Skaidrūs dujų čiaupų tepalai.

Pilnai sintetinis, šviesios spalvos dujų čiaupų tepalas su išskirtinėmis lipnumo savybėmis. Atsparus daugumai agresyvių terpių kaip tirpikliai, degalai, verdantis vanduo, rūgštys ir šarminiai tirpalai. Dujų čiaupams, ventiliams, kranams, srieginiams jų sujungimams.  Gelsvas. M3N-20 pagal DIN 51502. Konsistencijos klasė NLGI 3.

 

 

 

Molyduval

Attila SA 2M

-30 iki +200

> 250

sintet + MoS2

 

Tamsūs molibdeniniai padidintos trinties čiaupų tepalai.

Minkštas pilnai sintetinis dujų čiaupų tepalas su molibdeno disulfido (MoS2) priedais.Ypač lipnus, atsparus vibracijoms ir smūginėms apkrovoms. Dujų čiaupams, kranams, ventiliams, dujiniams kaitintuvams, plokštiems sandarikliams sutepti ir sandarinti, esant agresyvioms terpėms. Juodas. MF1N-30 pagal DIN 51502. Konsistencijos klasė NLGI 1-2

 

 

 

Molyduval

Attila GPH

-20 iki +140

180

min + sintet

 

Minkštesnės konsistencijos pusiau sintetinis dujų čiaupų tepalas. Atsparus ekstremalioms apkrovoms ir slėgiams. Jungčių sandarinimui, konusiniams dujų vožtuvams, dujų krosnių ir kaitintuvų kontrolės sistemoms. Gelsvas. Konsistencijos klasė NLGI 0-1

 

Atsparus dujų sprogimui tepalas

Dėl tam tikrų tipų avarinių situacijų, pvz., sprogimų, sunku rasti paviršiuje esančius vožtuvus arba juos pasiekti, o tai yra viena iš priežasčių, kodėl svarbu, kad fizinė vožtuvo vieta ir jo gaubtas būtų identifikuoti kaip įrašo dalis. Technologijos pramonėje pažengė taip, kad nešiojamieji įrenginiai dažniausiai naudojami vožtuvams nustatyti ir jų būsenai pranešti bei sistemai atnaujinti realiuoju laiku, kaip tai daro LDAR programos.

Vožtuvo sutepimo pasta atspari dujoms

Nors vožtuvų priežiūra dažniausiai yra ribota, remonto galimybės yra plačios, jas riboja tik ekonominiai veiksniai. Be tepimo, techninę priežiūrą daugiausia sudaro išorinio skysčio nuotėkio pašalinimas ant vartų, gaublių, rutulinių ir drugelių vožtuvų koto arba veleno. Daugeliu atvejų stiebo ar veleno nutekėjimą galima sustabdyti priveržus sandariklio flanšą ir veržles, o tai suspaudžia sandariklį ir labiau prispaudžia prie koto.
Remontas dažniausiai reikalingas, kai:
• Net ir visais įmanomais būdais priveržus sandarinimo veržles, flanšus ar korpuso varžtus, išorinis koto, veleno ir korpuso nuotėkis negali būti sustabdytas.
• Atidarius vožtuvą srautas neprasideda.
• Uždarius vožtuvą skysčio srautas nenutrūksta.
• Dėl korozijos arba erozijos per vožtuvo gaubtą nuteka skystis.