Aerozolinės metalų štampavimo alyvos

Tepimas, be abejo, yra vienas iš svarbiausių metalo štampavimo proceso aspektų. Be tinkamo tepimo, bet koks metalo formavimo procesas greitai pasiduos per dideliam susidėvėjimui, dėl kurio dalys nusausins, įbrėžs ir įtrūks. Dėl to padidėja laužas, per anksti susidėvi įrankiai ir, kaip žino bet kuris metalo štampuotojas, sumažėja pelnas.

Metalo štampavimo alyva
Metalo štampavimo alyva

Čia mes sukūrėme naudingą vadovą, kuriame aptariame visus metalo štampavimo tepimo pagrindus, galimus taikymo būdus ir kodėl investicija į pažangią atsargų tepimo sistemą turėtų būti svarbi bet kokios metalo formavimo strategijos dalis.
Taip pat aptarsime, kaip pasirinkti tinkamą tepimo sistemą jūsų įrenginiui ir viską, į ką reikia atsižvelgti prieš perkant.

Štampų puansono tepimo aerozolis

Metalo štampavimas – tai gamybos procesas, kurio metu metalas plokščio lakšto pavidalu paverčiamas dvimatėmis arba trimatėmis formomis arba dalimis. Tiek formuojamame metale, tiek jį veikiančiame įrankyje yra mikroskopinių smailių arba įdubimų, kurie sukuria didelę trintį, nes šie du paviršiai slysta. Metalo štampavimo tepimas reiškia tepimo plėvelės pridėjimą, kuri apsaugo kiekvieną paviršių nuo kito paviršiaus nešvarumų.

Rūšis Klampumas prie 40ºC, mm2 /s Spalva Pagrindas Panaudojimas, savybės
 

Molyduval

Moralub TZL Spray

 

5 – 10

Skaidri

Sint

PAO

Formavimo alyvos pagrindo aerozoliai štampavimui.

Metalų formavimui skirtas pilnai sintetinis žemo klampumo lenkimo alyvos pagrindo aerozolis. Saugo apdirbamą paviršių nuo įbrėžimų ir įtrūkimu, o įrankius, valcus nuo dėvėjimosi. Tinka nerūdijančio, rūgštims atsparaus plieno, aliuminio lakštų formavimui tempimu, lenkimu, perforavimui.

Karšto štampavimo formų tepimo alyvos

Kodėl metalo štampavimui naudojamas tepalas?
Metalo štampavimo procese naudojami tepalai atlieka pagrindinį tikslą – sumažinti trintį dėl tepimo. Tai savo ruožtu apsaugo brangius įrankius ir sumažina metalo formavimosi nelygumų, pvz., įbrėžimų, įbrėžimų, suvirinimo ir kt., tikimybę. Dėl sutepimo trūkumo arba netinkamo tepalo panaudojimo greitai gali susidaryti prastai suformuotos dalys ir sugadinti brangius įrankius tūkstančiais dolerių. Apskritai, metalo štampuotojai naudoja tepalą, kad užtikrintų, jog jų įrankiai pagamintų didžiausią dalių kiekį su minimaliomis priežiūros sąnaudomis ir proceso pertraukimu.

Aliuminio jiejimo formų purškimo alyva

Tikslus tepalo naudojimas
Norint, kad metalo štampavimo procesas būtų kartojamas, būtinas tikslus štampavimo tepalų naudojimas. Tepalai negali duoti jokios naudos, jei jie tinkamai ir nuosekliai nepasiekia visų kritinių štampo / įrankių sričių. Tepimo sistema turėtų ne tik užtikrinti, kad visos svarbios įrankių sritys gautų tepalą, bet ir užtikrinti, kad būtų tiekiamas tinkamas ir kartojamas tepalo kiekis. Tikslus tepalo naudojimo metodas leis tiksliai sureguliuoti tepalo kiekį ir tiksliai tiekti tą kiekį nuo pirmosios dalies, pažymėtos iki milijoninės dalies. Būtina atidžiai apsvarstyti tepimo metodus, susijusius su konkrečiais štampavimo procesais ir naudojamais tepalais, tarp kurių ypač svarbi kalimo presų štampavimo alyva.

Netikslus tepalo naudojimas
Kadangi tikslus štampavimo tepalų naudojimas turi teigiamą poveikį metalo štampavimo procesui, iš to išplaukia, kad netikslus tepimas turi neigiamą poveikį. Tepimo metodais, kuriais užtikrinamas dėmėtas sutepimas arba sukuriama bet kokia „tepimo tuštuma“, negalima patikėti, kad jie apsaugo visas svarbias štampo vietas. Kenksmingi ir tepimo metodai, kai tepalas tepamas per daug arba tepamas ten, kur jo nereikia. Dėl jų ne tik švaistomas tepalas, bet ir gali susidaryti pavojingos ir negražios sąlygos, pavyzdžiui, netvarkingos grindys ir įranga. Pernelyg didelis tepalų naudojimas taip pat gali lemti tai, kad klientas gali atsisakyti naudoti šlapias štampuotas dalis ir (arba) gali padidėti dalių valymo išlaidos.