Grandinių alyvų aerozolis

Galima tikėtis, kad tinkamai parinktos ir prižiūrimos grandininės pavaros užtikrins tūkstančius valandų patikimo aptarnavimo. Pasirinkimas paprastai atliekamas tik vieną kartą. Šiame dokumente aprašoma gera priežiūra, kurią reikia reguliariai atlikti, kad pavara veiktų. Veiksminga ritininės grandinės priežiūros programa turėtų apimti tinkamo tipo ir pakankamo kiekio tepimą, susidėvėjusių grandinių ir žvaigždžių keitimą bei pavaros trukdžių pašalinimą. Svarbu nustatyti tepimo ir patikros/taisymo grafiką, kad būtų užtikrinta, jog bus atlikta visa reikalinga priežiūra.

Popieriaus konvejerio grandinių aerozolis
Popieriaus konvejerio grandinių aerozolis                 

Konvejerio grandinės tepalo aerozolis

Tai automatizuotas būdas ką nors perkelti iš vienos vietos į kitą. Jis naudoja mechaninę jėgą per diržus ir skriemulius. Tai reiškia, kad norint pasiekti aukšto našumo lygį, nereikia jokio žmogaus darbo. Celiuliozės ir popieriaus pramonėje pramoniniai konvejeriai naudojami popieriaus ritiniams transportuoti iš vienos zonos į kitą.
Plaušiena paprastai apdorojama didelėse gamyklose pluošto derliaus nuėmimo vietose. Dažniausiai šiose gamyklose taip pat gaminamas popierius, naudojamas laikraštiniam popieriui, minkštam popieriui, spaudai ir kartonui. Šie popieriaus ritinėliai gabenami lameliniais konvejeriais. Toks konvejeris turi dvigubas grandines ir paprastus ritinėlius, kurie yra su guoliais. Šie ploni plokšteliniai konvejeriai būna dviejų tipų; tos, kurios buvo naudojamos popieriaus ritiniams perkelti į šonus, o kiti – stovinčius ritinius.

Lamelinio konvejerio ritinėlių alyvos aerozolis

Lameliniam konvejeriui paprastai reikia minimalios priežiūros, todėl jis yra labai patikimas ir efektyvus. Jis turėtų gabenti sunkius krovinius. Tačiau tai sukelia trintį, kai grandinės pradeda veikti. Dėl grandinių trynimo rato jėga veikia sijas, ypač paprastų ritinėlių. Ritinėlių tepalas čia vaidina ypač svarbų vaidmenį.
Pramonė pajus konvejerių svarbą tik tada, kai jie taps brokuoti. Tačiau jei taip atsitiktų, nėra paprasta tiesiog pakeisti grandinę kita sistema. Tai reiškia, kad atliekant techninę priežiūrą konvejeris neveiks. Jei konvejeris neveikia, tai reiškia daugiau problemų ir papildomų išlaidų pramonei.
Celiuliozės ir popieriaus pramonė naudoja juostinius konvejerius. Jie paprastai žinomi kaip konvejerio juostos ir yra populiariausios sistemos. Paprastai jie veikia plokščiose erdvėse. Tačiau jie gali būti suprojektuoti pagal nuolydį. Jie naudoja dviejų arba kelių skriemulių sistemas, kad padėtų jiems be galo sukti diržą. Krovinys paprastai dedamas ant vieno galo, o diržas perkelia jį į kitą galą. Jei diržas sukamas greitesniu režimu, sistema padidina greitį.

Rūšis Darbinės temperatūros, ° C Spalva Pagrindas Panaudojimas, savybės
 

 

 

Molyduval

DW 0 Spray

-40°C iki +250

balta

Alyva

Sint SHC + PTFE

Aukštų temperatūrų grandinių alyvų aerozoliai.

Sintetinės ypač aukšto ISO VG 1000 klampumo grandinių alyvos kietaisiais Teflono tepikliais aerozolis. Sintetinio pagrindo skysčiai užtikrina puikias stabilumo savybes prie aukštų, iki 250°C temperatūrų, Aukščiau jų įsijungia avarinės tepalo tepimo savybės su sudėtyje esančiais baltaisiais tepikliais. Grandinių tepimui padidinto reikalavimo švarumui pramonės šakose (tekstilės, baldų, medienos apdirbimo, popieriaus ir pakuotės gamybos įmonės), neleidžiančiose naudoti tamsias, grafitinio – molibdeno disulfido pagrindo alyvas. Tefloninio sutepimo reikalaujančioms, su plastiku bei guma kontaktuojančioms grandinėms, konvejerių juostoms

PTFE dalelės : 0,35 µm

Kibus grandinių tepalas su kietaisiais tepikliais

MOLYDUVAL Sekorex DW 0 Spray yra labai lipnus grandinių tepalo erozolis su PTFE (teflono) priedais sunkiai apkrautoms grandinėms. Dėl savo iškirtinių atsparumo vandeniui ir oksidacijai savybių naudotinas net padidintos drėgmės bei korozinio poveikio sąlygomis.

MOLYDUVAL Sekorex DW 0 Spray sudėtyje absoliučiai neturi mineralinės alyvos. Sintetinių esterių pagrindo skysčiai užtikrina puikias stabilumo savybes prie aukštų, iki 250°C temperatūrų, Aukščiau jų įsijungia avarinės tepalo tepimo savybės su sudėtyje esančiais baltaisiais kietikliais.

Tefloninio grandinių aerozolio savybės

 • Atsaprumas nuplovimui vandeniu
 • Atitinkamas oksidacinis stabilumas
 • Labais lipnus ir tąsus
 • Atstumia dulkes nuo sutepto paviršiaus
 • Plastiškas net prie ypač žemų temperatūrų
 • Atsparus rūgštims
 • Minimalus nuosėdų susidarymas
 • Geriausios dėvėjimąsi stabdančios savybės
 • Antikorozinis
 • Atsparumas aukštiems slėgiams bei trinties sumažinimas  dėl sudėtyje esančių baltųjų kietųjų tepiklių ir antislėginių EP priedų
 • Keičia tamsias grafito ar molibdeno disulfide sudėtyje turinčias alyvas, netepa gaminio paviršiaus
Tefloninio grandinių aerozolio  pritaikymas
 1. Jėgos ir transporterių grandinių tepimui, t.t. dirbančių mašinų triplo grandinėms, konvejerių grandinėms, tekstilės įrengimams
 2. Grandinių tepimui padidinto reikalavimo švarumui pramonės šakose (tekstilės, baldų, medienos apdirbimo, popieriaus ir pakuotės gamybos įmonės), neleidžiančiose naudoti tamsias, grafitinio – molibdeno disulfido pagrindo alyvas
 3. Tefloninio sutepimo reikalaujančioms, su plastiku bei guma kontaktuojančioms grandinėms, konvejerių juostoms
 4. Plieninių, sintetinio pluošto trosų ir lynų konservacijai, tepimui bei priežiūrai
 5. Atvirų pavarų tepimui specialiais atvejais

Konvejerių privalumai
Konvejeriai turi daug privalumų, tokių kaip:
Jie siūlo veiksmingą priemonę kroviniams gabenti, nepasikliaujant neefektyviu žmonių ir gyvūnų darbu
Jie nereikalauja daug priežiūros, tačiau jie duoda gerą grąžą
Šios sistemos yra labai pritaikomos ir gali būti naudojamos perkelti bet ką bet kokiomis sąlygomis ar nustatymais
Jie taip pat gali būti naudojami lauke kai kuriose pramonės šakose, pavyzdžiui, žemės ūkyje ir statyboje