Apsauginiai šlapios sekcijos antikoroziniai aerozoliai

Popieriaus mašinos šlapias galas yra pirmoji popieriaus mašinos sekcija, kuri apima srutos pavidalo masės nusausinimą. Plaušienos srutos yra pluošto ir vandens mišinys. Jis perduodamas ištisai besisukančiame vielos tinklelyje, kuris pašalina vandenį iš minkštimo, išsiurbdamas ją iš suspensijos vakuumu arba spaudžiant tarp dviejų ritinių.

Šlapio preso veleno tepalas
Šlapio preso veleno tepalas

Šlapio galo procesas (WEP) taip pat žinomas kaip artėjimo srautas, kai kuriais atvejais suteikia ypatingą lankstumą kintant gamybos greičiui, plaušienos kokybei ir pagrindiniam svoriui, naudojant reguliuojamą galvutės dėžės gabalą. Siekiant maksimaliai padidinti vandens nusausinimą, vielos sekcija (Fourdrinier) gali būti aprūpinta viršutiniu formuotoju arba gali būti montuojama vėliau, kai reikia padidinti gamybą.

Plaušo srauto siurblių tepalas

Šlapio galo procesas yra esminis popieriaus gamybos proceso etapas, turintis tiesioginės įtakos popieriaus gamybai ir kokybei. Efektyvus vandens nusausinimas formavimo zonoje, kuri prasideda iškart po priekinės dėžės, yra įmanomas naudojant dvipusę vandens nusausinimo sistemą. Po jo seka presavimo sekcija, kuri viela arba veltiniu perduoda masę tarp ritinių, sukurdama įpjovos apkrovą.

Drėgmėje dirbančių velenų guolių tepalas

Formavimo sekcija, paprastai vadinama šlapiuoju galu, yra nuolat besisukantis vielos tinklelis, kuris pašalina vandenį iš popieriaus, išsiurbdamas jį iš suspensijos per vakuumą.

Rūšis Darbinės temperatūros, ° C Spalva Pagrindas Panaudojimas, savybės
Molyduval

Ferroxin Spray

-30 iki +80

skaidri

mineral

Penetracinės alyvos pagrindo aerozoliai.

Skvarbus apsaugos nuo korozijos purškiklis. Atlaisvinimui, antifrikciniam sutepimui ir konservacijai. Įrengimų detalėms, varžtams, vožtuvams, sraigtams, veržlėms, spyruoklėms, šarnyrams ir pan.

Molyduval

Ferroxin T Spray

-30 iki +80

balkšva

mineral+ PTFE

Neteplus popieriui tefloninis apsauginis aerozolis.

Baltų tepiklių turintis, labai lipnus antikorozinis purškiklis. Geras sutepimas ir apsauga, pagerintos apdirbtų paviršių slydimo savybės

Formavimo sekcijos siurblio tepalas

Darbuotojas, tikrinantis šlapią, balintą medienos masę senamadišku Hollander pulper arba „mušikliu“.
Iš mašinos skrynios atsargos pumpuojamos į viršutinį baką, paprastai vadinamą “galvos baku” arba užpildų dėže, kurios tikslas yra išlaikyti pastovų pluošto suspensijos ar žaliavos slėgį, kai jis tiekiamas į pagrindinio svorio vožtuvą. Daiktų dėžutėje taip pat yra priemonė, leidžianti oro burbuliukams išeiti. Plaušienos suspensijos konsistencija prie įdėklo yra 3 %. Srautas iš daiktadėžės vyksta gravitacijos būdu ir yra valdomas bazinio svorio vožtuvu, kuris patenka į ventiliatoriaus siurblio įsiurbimą, kur jis įpurškiamas į pagrindinį vandens srautą į ventiliatoriaus siurblį. Pagrindinis vandens srautas, kurį siurbia ventiliatoriaus siurblys, yra iš vandens skrynios arba rezervuaro, kuris surenka visą vandenį, išleistą iš popieriaus mašinos formavimo sekcijos. Prieš įvedant pluošto srovę iš daiktų dėžės, baltajame vandenyje yra labai mažai skaidulų. Nuotekas nuolat recirkuliuoja ventiliatoriaus siurblys per pagrindinę dėžę ir surenkamas iš vielos duobės ir įvairių kitų rezervuarų bei dėžių, į kurias patenka drenažas iš formavimo vielos ir vakuuminis drenažas iš siurbimo dėžių ir šlapio pluošto rulono tvarkymo ritinėlių. Pakeliui į galvutės dėžę celiuliozės srutos gali prasiskverbti per išcentrinius valymo įrenginius, kurie pašalina sunkius teršalus, tokius kaip smėlis, ir sietus, kurie suskaido pluošto gumulėlius ir pašalina per didelius šiukšles. Ventiliatoriaus siurblys galiausiai tiekia galvutės dėžę, neatsižvelgiant į tai, ar yra išcentrinių valiklių ar ekranų

Reduktorinė sekcijos maišyklės alyva

Dėžės paskirtis – sukurti turbulenciją, kad pluoštai nesuliptų ir tolygiai paskirstytų suspensiją per vielos plotį. Medienos pluoštai turi tendenciją pritraukti vienas kitą, sudarydami gumulėlius, o šis poveikis vadinamas flokuliacija. Flokuliacija sumažinama sumažinus konsistenciją ir (arba) maišant srutas; tačiau deflokuliacija tampa labai sunki, kai konsistencija yra daug didesnė nei 0,5%. Flokuliacijos laipsnio sumažinimas formuojant yra svarbus fizinėms popieriaus savybėms.
Konsistencija galvutėje paprastai yra mažesnė nei 0,4 % daugumos popieriaus rūšių, o ilgesniems pluoštams reikia mažesnės konsistencijos nei trumpiems pluoštams. Didesnė konsistencija skatina daugiau pluoštų orientuotis z kryptimi, o mažesnė konsistencija skatina pluošto orientaciją x-y kryptimi. Didesnė konsistencija skatina didesnį apkabą (storį) ir standumą, mažesnė konsistencija – didesnes tempimo ir kai kurias kitas stiprumo savybes, taip pat pagerina formavimąsi (vienodumą). Daugelis lakštų savybių ir toliau gerėja iki mažesnės nei 0,1 % konsistencijos; tačiau tai yra nepraktiškas vandens kiekis. (Dauguma popieriaus mašinų naudoja aukštesnę galvutės konsistenciją nei optimali, nes laikui bėgant jos buvo paspartintos nekeičiant ventiliatoriaus siurblio ir galvutės. Taip pat yra ekonominis kompromisas su didelėmis siurbimo sąnaudomis, kad būtų mažesnė konsistencija).
Suspensijos, šiuo metu dažnai vadinamos baltuoju vandeniu, išeina iš galvutės dėžės per reguliuojamo aukščio stačiakampę angą, vadinamą pjūviu, o baltojo vandens srovė vadinama čiurkšle ir yra spaudžiama didelės spartos mašinose, kad švelniai nusileistų ant juda audinio kilpa arba viela greičiu, paprastai tarp plius arba minus 3 % vielos greičio, atitinkamai vadinama rush ir drag. Per didelis veržimasis ar tempimas sukelia daugiau pluoštų orientacijos mašinos kryptimi ir suteikia skirtingas fizines savybes mašinos ir skersinėmis kryptimis; tačiau šio reiškinio Fourdrinier mašinose visiškai išvengti nepavyksta