Dujų nuotekų paieškos aerozoliai

Nuotėkio aptikimas ir taisymas (LDAR) – tai procesas, kurį techninės priežiūros komandos naudoja oro, vandens, dujų ir kitokio tipo nuotėkiams dujų ir naftos vamzdynuose, rezervuaruose ir kitoje įrangoje nustatyti ir pašalinti. LDAR tikslas – užkirsti kelią didelėms avarijoms, iššvaistyti išteklius, dėl kurių kyla didesnės sąnaudos, ir nevykdomo turto. LDAR programa taip pat padeda organizacijoms laikytis sveikatos, saugos ir aplinkosaugos taisyklių. Todėl indikacinis aerozolis yra labai svarbus įrankis.

Dujų nuotėkų paieškos aerozolis
Dujų nuotėkų paieškos aerozolis

Leak Detector Spray aerozolis

Nuotėkis – tai bet koks nepageidaujamas skysčio, dujų ar energijos ištekėjimas iš vamzdynų sistemos. Nuotėkis gali turėti neigiamą poveikį turto būklei ir sukelti eksploatacinių atliekų priežiūros metu. Jie taip pat gali būti potencialiai pavojingi aplinkai ir žmonėms, gyvenantiems šalia gamybos įrenginio ar vamzdyno (pvz., cheminių medžiagų nuotėkio atveju). Dėl tam tikrų nuotėkių padarinių sveikatai ir saugai būtina kuo greičiau pašalinti nuotėkius. Kai kurie nutekėjimo pavyzdžiai:

 • Vandens nuotėkis: vandens nuotėkis gali atsirasti iš bet kurios vandentiekio sistemos dalies arba dėl susidėvėjusių gamybos įrangos dalių, pvz., vamzdžių ir žarnų.
 • Dujų nuotėkis: dujų nuotėkis yra dažna gaisrų priežastis dėl jų degumo. Dujos, tokios kaip anglies monoksidas ir metanas, gali kauptis ir likti nepastebėtos.
 • Oro nuotėkis: Oro nuotėkis atsiranda gamybos įrangoje, kai žarnose ar kitose mašinų dalyse atsiranda mažų skylučių.
 • Elektros nuotėkis: elektros nutekėjimas įvyksta, kai mašinos gabale pažeidžiamas laidas ir sumažėja elektros srautas į komponentą.
 • Kiti nutekėjimo pavyzdžiai: nafta ir dujos, cheminės medžiagos ir radioaktyviosios/branduolinės atliekos.
Rūšis Tankis prie 20°C, kg/m3 Spalva Pagrindas Panaudojimas, savybės
 

 

 

Molyduval

Leak Detector Spray

 

1000

 

Skaidri / balkšva puta

 

DVGW skystis

Gamtinių dujų nutekėjimo indikaciniai aerozoliai

Patikimam nuotekų suspausto oro magistralėse atradimui skirtas aerozolis. Skystis yra nedegus, nealergizuoja odos, nesukelia apipurkšto paviršiaus korozijos. Netoksiškas ir chemiškai neutralus, bekvapis, labai ekonomiškos išeigos – nutekėjimui atrasti užtenka nedidelės užpurkšto skysčio dozės. Puiki antikorozinė apsauga, pažeista vamzdyno vieta tuo pačiu padengiama ir antikorozine – konservacine apsaugine plėvele.

 • Linde AGA TL4 Leak detection spray

Dujų nutekėjimo vietų radimo aerozolis

Nuotėkio aptikimas ir taisymas pagerina priežiūros operacijas, nes komandos gali atidžiai stebėti, valdyti ir taisyti nuotėkius. Pavyzdžiui, įrenginyje gali būti oro nuotėkis. Jei ši įranga turi nuotėkio aptikimo technologiją, stebinčią jos veikimą, ši sistema gali pranešti komandai, kad ji galėtų nedelsiant ją pataisyti. Taip būtų išvengta brangaus remonto ir tolesnio įrangos sugadinimo rizikos. Reguliari prevencinė įrangos priežiūra taip pat gali būti LDAR programos dalis. Technikai gali reguliariai tikrinti, ar komponentuose nėra nuotėkio, ir nustatyti visas problemas prieš sumažėjus turto našumui.
LDAR ne tik padeda komandoms valdyti savo turto būklę ir pagerinti veiklos atliekas, bet ir pagerina:

 • Energijos suvartojimas
 • Vandens suvartojimas
 • Patalpų priežiūra
 • Darbuotojų produktyvumas
 • Finansiniai rezultatai

Realaus laiko dujų monitoriai gali įveikti uždelstą reagavimo laiką į tokius dujų nuotėkius. Taigi keli dujų monitoriai gali būti strategiškai išdėstyti bet kuriame potencialiame šaltinyje, kad būtų galima anksti aptikti dujų nuotėkį. Be to, tokių dujų nuotėkių šiose pramoninėse zonose kartografavimas gali padėti atsakingam saugos darbuotojui laiku imtis taisomųjų veiksmų. Taigi, nustačius atitinkamas ribas, pramonės saugai užtikrinti galima įgyvendinti įvairią duomenimis pagrįstą aplinkos automatizavimą.