https://www.mechanica.lt/lt/rudziu-nuemejas

Jus supa įrankiai, baldai ir mašinos, pagamintos iš plieno. O kai tų produktų dangos sutrūkinėja, pradeda žydėti rūdys ir kova vyksta. Galite anksti užpulti rūdis ir jas nupjauti, arba galite palaukti, kol jūsų rankose prasidės visiškas karas. Bet kuriuo atveju, norint pradėti procesą, jums reikės kovos plano, kaip pašalinti rūdis nuo metalo, ir viso turimų ginklų sąrašo.

Rūdžių nuėmėjo skystis
Rūdžių nuėmėjo skystis Ferroxin Spray

Rūdžių šalinimo skystis pramonei

Laikui bėgant rūdys ištirps geležies medžiagas. Tai, kas prasideda kaip paviršiaus rūdys, galiausiai gali patekti į metalo centrą. Rūdys sukuria silpnąsias geležies ir plieno vietas, panašiai kaip puvinys ardo medieną.
Kadangi dauguma pramonės šakų naudoja geležies arba plieno įrangą, rūdys kelia didelę grėsmę daugumai pramonės operacijų. Tai gali pakenkti jūrų laivų, naftos platformų ir net geležinkelio bėgių stiprumui.
Be to, rūdys net nereikalauja ekstremalių aplinkybių susidaryti. Rūdys gali pradėti vystytis bet kuriuo metu, kai oro temperatūra yra aukštesnė už užšalimą, o oro drėgnumas ne mažesnis kaip 70%.
Tai taip pat kainuoja daug pinigų. Vien dujotiekio korozija kasmet kainuoja mažiausiai 9 milijardus dolerių nuo priežiūros išlaidų iki prarasto produkto.

Vandeniu skiedžiama rūdžių atitirpinimo priemonė

Jei jums įdomu, kaip pašalinti rūdis, galite pradėti nuo pramoninio rūdžių šalinimo tirpiklio. Jis pašalins rūdžių sluoksnį ir apsaugo po juo esantį metalą nuo papildomos korozijos.
Nors laikui bėgant rūdys gali padaryti daug žalos, yra keletas strategijų, kurios gali neleisti joms plisti. Svarbiausia yra apsaugoti metalą nuo kuo daugiau oro ir drėgmės.
Akrilinių dažų sluoksnis gali padėti apsaugoti geležį ar plieną nuo oro ir vandens. Tiesiog įsitikinkite, kad venkite vandens pagrindo dažų, nes tai pablogins rūdis. Taip pat galite tepti aliejaus ar tepalo sluoksnį, tačiau tai daug laikinesnė nei dažai.
Kitas puikus būdas yra sudaryti valymo ir priežiūros grafiką. Reguliariai valydami ir džiovindami atvirą metalą galite apsaugoti jį nuo rūdžių.
Jei jūsų įranga yra šalia sūraus vandens arba drėgnoje aplinkoje, dalis gali tekti keisti dažniau. Labai svarbu prižiūrėti ir pakeisti surūdijusias dalis, kol rūdys neišplis į svarbias mašinos dalis. Todėl antikorozinė alyva yra ypač svarbius veiksnys

Rūdžių surišimo, antikorozijos ir atlaisvinimo aerozoliai
Rūšis Darbinės temperatūros, ° C Spalva Pagrindas Panaudojimas, savybės
 

Molyduval

Ferroxin Spray

-30 iki +80

skaidri

mineral

 

Skvarbus apsaugos nuo korozijos purškiklis

Atlaisvinimui, antifrikciniam sutepimui ir konservacijai. Įrengimų detalėms, varžtams, vožtuvams, sraigtams, veržlėms, spyruoklėms, šarnyrams ir pan.

 

Molyduval

Ferroxin T Spray

-30 iki +80

balkšva

mineral+ PTFE

 

Baltų tepiklių turintis, labai lipnus antikorozinis purškiklis. Geras sutepimas ir apsauga, pagerintos apdirbtų paviršių slydimo savybės

Rūgšties deoksidatorius 

Brangios gamybos patalpos, tokios kaip elektrinės, naftos perdirbimo gamyklos ir chemijos gamyklos krupščiai prižiūrimos. Tai reiškia korozijos, nuosėdų ir oksidų pašalinimą iš įrangos sudėtingomis sąlygomis.
Piklingas yra paviršiaus apdorojimas, naudojamas kaip išankstinis žingsnis daugelyje gamybos procesų, prieš pradedant vėlesnius apdorojimus. Plieno piklingas reiškia apdorojimą, kuris naudojamas priemaišoms, rūdims ir nuosėdoms pašalinti nuo medžiagos paviršiaus. Norint atkurti geriausią atsparumą korozijai, reikia pašalinti pažeistą metalinį sluoksnį, padengiant visiškai legiruoto nerūdijančio plieno paviršių
Šis procesas, kurio metu dažnai naudojamos stiprios rūgštys, nekelia pavojaus paviršiams, žmonėms ir aplinkai.
  • Rūgštiniai skysčiai, skirti cirkuliacijai, purškimui ar panardinimui
  • Rūgštiniai skysčiai įvairiausiems pagrindams, tokiems kaip plienas, geležis, varis, aliuminis, žalvaris
  • Greitai veikiantys rūgštiniai ėsdinimo skysčiai
Rūšis Darbinės vonelės temperatūros, ° C Tankis prie 15*C Rūgštingumas, pH Panaudojimas, savybės
 

Lubra

Ultrabright 3582 A

20 iki +50

1,450

< 2,0

Skvarbus nuriebalinantis rūdžių surišimo ir pašalinimo skystis

Prieš naudojant produktą ant 400 serijos plieno, labai rekomenduojama
atlikti ankstesnį bandymą, kad būtų galima patikrinti produkto reaktyvumą, stebėti vonelės temperatūrą ir nustatykite metalo sankaupas tirpale.
Apdirbant AISI 400 seriją, pamerkimo vonelės temperatūra neturi viršyti 30 ° C.
Jei prireiks, į baką su ULTRABRIGHT 3582 skysčiu įjunkite aušinimo sistemą.
Rekomenduojamos apsauginės pirštinės

Naudotinos koncentracijos : 8-10%

 

Boss

Cleaner RR 37

15 iki 30 1,09 1 – 2 Biologiškai skaidus vandeniu skiedžiamas rūgštinis kalkių ir rūdžių pašalinimo skystis anglingiems ir neanglingiems metalams.

Valomos dalys panardinamos į mišinį nuo kelių minučių ar valandų. Būtinas valymo laikas priklauso nuo nuosėdų / sluoksnių storio ir tipo.
Švelnus mišinio atšilimas ir ultragarsas gali pagreitinti valymą.
Kitu atveju vandeninis mišinys gali būti tepamas audiniu, teptuku, voleliu arba purškiant ant valomų dalių. Ilgą veiksmingą laiką pakartotinai naudojant, reikia užkirsti kelią mišinio džiūvimui ant dalių.

Naudotinos koncentracijos : 10-50 %

Rūdžių surišimo ir atlaisvinimo aerozolis

Surūdijęs metalas yra daug daugiau nei kosmetinė problema. Dėl to laikui bėgant gali sugesti mašinos, tiltai, sunkioji technika ir laivai. Jei to nesiimsite, rūdys išplis ir suvalgys metalą.

Norint, kad jūsų verslas būtų sėkmingas, labai svarbu, kad jūsų sunkiosios mašinos būtų geros eksploatacinės būklės, todėl ją reikia reguliariai prižiūrėti, kad būtų kuo mažiau gedimų, prastovų ir remonto išlaidų.
Padėtį apsunkina tai, kad dauguma sunkiosios įrangos tipų yra veikiami atšiaurių sąlygų, tokių kaip purvas, lietus ir sniegas. Jei nebus imtasi tinkamų veiksmų, šios sąlygos gali sukelti koroziją ir rūdis, o tai susilpnina įrangą ir galiausiai gali sukelti visišką gedimą.
Kad taip nenutiktų, sudarėme kelių patarimų ir geriausios praktikos pavyzdžių, kuriuos galite pradėti daryti dabar, sąrašą, kad išvengtumėte rūdžių ant savo mašinų.