Konservaciniai aerozoliai

Pagrindinis ir pagrindinis saugojimo reikalavimas yra vandens pašalinimas iš tų metalinių dalių, kurios sudarytų korozijos šalutinius produktus. Rūdys yra vienas šalutinis korozijos produktas, kuris gali patekti į guolius ir sandariklius. Antrinis reikalavimas gali būti smėlio ar panašių abrazyvinių medžiagų pašalinimas iš mažo tolerancijos guolių arba sandarinimo paviršių. Visomis arba bet kuria iš saugojimo ir išsaugojimo strategijų turi būti siekiama patenkinti šiuos reikalavimus.

Metalo konservavimo aerozolis Tutela 11 Spray
Metalo konservavimo aerozolis

Mašinų konservavimas prieš statybą, sandėliavimą ar ilgalaikį deaktyvavimą (t. y. naikinant natrius) turės įtakos mašinų kūdikių mirtingumui paleidžiant gamyklą ar proceso įrenginį. Daug kartų mašinos atkeliauja į gamyklos vietą gerokai anksčiau, nei bus paruoštos montuoti į nuolatinę vietą. Jei ta įranga nėra tinkamai saugoma, gali kilti pavojus suplanuotoms paleidimo datoms ir padidės gedimo rizika.

Konservacinio tepalo aerozolis

Reikia dėmesio skystų arba sausų dujų tipų mechaninių sandariklių apsaugai siurbliuose, kurie ilgą laiką laikomi arba apipurškiami. Mažiausiai vieno mechaninių sandariklių gamintojo atsargumo rekomendacijos pateikiamos toliau kaip bendras vadovas.
Mechaninio sandariklio ir guolių laikymo gairės yra paprastos. Jei įmanoma, nuimkite mechaninį sandariklį nuo siurblio. Mechaniniai sandarikliai surenkami ir išbandomi švarioje patalpoje. Neapsaugoti lauke tiek vidiniai, tiek išoriniai teršalai, pvz., ore esančios dulkės, gali kauptis kritinėse sandarinimo vietose, todėl paleidžiant sandariklis gali nutekėti arba sugadinti sandariklį. Tai taip pat gali būti taikoma skystų ir sausų dujų sandarikliams.
Antspaudas turėtų būti paženklintas etikete, kad būtų galima identifikuoti jo konstrukcines medžiagas, tada supakuota ir laikoma kontroliuojamoje aplinkoje. Atkreipkite dėmesį, kad sandarinimui išsaugoti ir apsaugoti gali būti naudojamas vartotojo tipo vakuuminis sandarinimo aparatas. Jei sandariklis buvo naudojamas anksčiau arba turėjo sąlytį su skysčiais, jį reikia grąžinti gamintojui apžiūrai ir (arba) pataisyti.
Sandėlyje laikomi guoliai turėtų likti suvynioti į gamyklinį plastiką, vaškinį popierių arba vakuuminę pakuotę. Jie turi būti išdėstyti lygiai, o ne stovėti ant krašto.

Rūšis Spalva Plėvelė Plėvelės tipas Panaudojimas, savybės
Molyduval

Tutala 11 Spray

Šv.gelsva

50 µm

Sintetinio vaško

Konservacinis aerozolis su vašku

Modernios technologijos, sintetinio vaško pagrindo antikorozinės dangos aerozolis. Detalių apsaugai sandėliuojant jas lauke ir ilgalaikio transportavimo (tame tarpe jūra) metu. Suderinamas su plastikais.

Molyduval

Tutela 33 Spray

ruda

1-2 µm

Mineral

Nuvandeninimo tipo apsauginės paviršių alyvos pagrindo aerozoliai.

Vandens atstūmimo („DW“ dewatering kategorija) ir antikorozinės apsaugos aerozolis. Sudaro labai ploną, bet efektingą apsauginę plėvelę. Nereikalingas tolesnis detalės nuriebalinimas. Drėgnoje patalpoje sandėliuojamiems gaminiams, jungtims.

Molyduval

Tutela G Spray

Šv.žalsva

>20 µm

Vazelininė

Vazelininio pagrindo aerozoliai.

Vazelininės dangos antikorozinis aerozolis. Maistinė – medicininė FDA kategorija, todėl tinka maisto pramonės įrengimų konservacijai.

Konvervierungs wachsspray

rusva

20 µm

Sintetinio vaško

Kietos skaidrios antikorozinės plėvelės aerozolis. Išdžiuvus, detalės paviršius padengiamas neteplia ir netrupia apsaugine danga. Tinkamas visų tipų pramoninei įrangai, agrotechnikai, lauke dirbančiai technikai. Efektyvesniam poveikiui dengiama purškiant keliomis dangomis. Nuriebalinimas su Divinol Gerätereiniger Forte.

Drėgmės pašalinimo ir apsauginės dangos aerozolis

MOLYDUVAL Tutela 33 Spray yra žemo klampumo penetracinės alyvos, turinčios efektingą drėgmės atstumimą ir antikorozinę apsaugą, aerozolis. Užpurkštas ant įrankių ar detalių nudžiovina jų paviršių ir padengia jį labai plona alyvine plėvele.          

Dėl savo išskirtinės drėgmės pašalinimo gebos ypač tinka šlapių detalių apsaugai ar darbui padidintos drėgmės aplinkoje.

Konservavimo alyvos savybės

 • Labai gera penetracinė skvarba
 • Puikus pasklidimas apdirbamu paviršiumi ir tolygus jo padengimas
 • Efektinga antikorozinė apsauga
 • Ne tik saugo, bet ir sutepa detalių trinties mazgus
 • Besilikonis, nekemša tepimo kanalų
 • Sukuria išskirtinai plona, bet efektingos apsaugos plėvelę
 • Labai produktyvus ir ekonomiškos išeigos
 • Gerai atstumia vandenį, garus, rasos lašus
 • Lengvai pašalinamas ir dažnai nereikalauja papildomo nuriebalinimo tolesnėms detalių apdirbimo operacijoms
Konservacinės alyvos pritaikymas
 • Pramoninių įrengimų detalių, srieginių sujungimų, vožtūvų, varžtų, veržlių, spyruoklių, įtvarų, sklasčių ir kt . elementų nudžiovinimui, sutepimui ir tolesnei antikorozinei apsaugai
 • Apsaugai, kai detalės negali būti per daug riebaluotos
 • Visų rūšių įrankių paruošimui, nereikalaujant tolesnio jų nuriebalinimo.
 • Tiksiosios technikos (radarai, antenos, relės, vožtuvai) antikorozinei apsaugai ir konservacijai lauko sąlygose

Naudojimo patarimai

Purkšti neperdozuojant is 20cm atstumo.

TECHNINIAI PARAMETRAI Specifikacijos Vnt. Rezultatai
Spalva rusva
Bazinė alyva sintetinė PAO
Tankis prie 20˚C DIN 51757 kg/m³ 820
Pliūpsnio temperatūra ISO 2592 40
Pilno išdžiuvimo laikas min 15 – 20
Išeiga m2/l 75
Plėvelės storis μ 2 – 3
Druskų testas antikorozijai DIN 50 021 val >1

Sandėliavimo konservacinė alyva metalui

Darbo jėgos poreikis sandėliavimui ir konservavimui būtų daug didesnis, kai naudojamas garų fazės inhibitorius (pvz., paruošimas saugojimui ir paruošimas montavimui bei paleidimas), o ne apsaugant nuo alyvos rūko. Pastarasis paliks įrangą, įskaitant visas mašinas, naudojamas naftos chemijos, naftos perdirbimo ir kasybos pramonėje, paruoštas montuoti ir paleisti.
Pateikiamos dokumentais pagrįstos sąskaitos, kuriose alyvos rūkas per pastaruosius dešimtmečius patikimai apsaugodavo neveikiančią ir budėjimo įrangą daugelyje objektų. Projektų vadovai, siekiantys laiku pradėti eksploatuoti ir užtikrinti aukštą eksploatavimo patikimumą ateityje, yra skatinami užtikrinti tokią pačią gerai patikrintą dabartinių projektų ir jų naujos įrangos apsaugą saugojimo metu.
Iki šiol jokia įmonė niekada nepaskelbė gėdingos statistikos apie ankstyvus guolių ir mechaninių sandariklių gedimus, kurie buvo pastebėti bandant praleisti įrangos saugojimą. Tačiau kūdikių mirtingumas, apibrėžiamas kaip gedimas per 30 dienų nuo paleidimo, yra būtent tai, ką pastebėjo didelės ir mažos įmonės, laikinai nenaudojančios gamyklų ar blokų, o ne skiriant pakankamai pastangų saugojimui saugoti.