Soliarinės elektronikos aerozoliai

Šilumos perdavimo skysčiai per saulės kolektorius ir šilumokaitį perneša šilumą į saulės vandens šildymo sistemų šilumos kaupimo bakus. Rinkdamiesi šilumos perdavimo skystį, jūs ir jūsų saulės šildymo rangovas turėtumėte atsižvelgti į šiuos kriterijus:

  • Plėtimo koeficientas – dalinis medžiagos ilgio (arba kartais tūrio, jei nurodyta) pokytis, kai vienetinis temperatūros pokytis
  • Klampumas – skysčio atsparumas didelėms jėgoms (taigi ir tekėjimui)
  • Šiluminė talpa – materijos gebėjimas kaupti šilumą
  • Užšalimo temperatūra – temperatūra, žemiau kurios skystis virsta kieta medžiaga
  • Virimo temperatūra – temperatūra, kurioje užverda skystis
  • Pliūpsnio temperatūra – žemiausia temperatūra, kuriai esant ore virš skysčio esantys garai gali užsidegti.
  • Koroziškumas – suderinamumas su kitomis medžiagomis ir priedais, siekiant sumažinti koroziją
  • Toksiškumas – geriamojo vandens sistemoje galima naudoti tik netoksiškus skysčius.

Kaitros nuvedimo pastos aerozolis

Šilumos nuvedimo termo tepalas Heat Sink Compound
Šilumos nuvedimo termo tepalas Heat Sink Compound

Kartais vadinamas termine pasta arba terminės sąsajos medžiaga (TIM), terminis tepalas yra šilumai laidži medžiaga, naudojama šilumos šaltiniui prijungti prie šiluminio paskirstymo įrenginio. Dėl didelio efektyvumo ir lankstumo galite rasti terminio tepalo, kurį galite naudoti įvairiuose šiluminiuose nustatymuose, įskaitant aušintuvus. Terminis tepalas pagerina bendrą sistemos šilumos laidumo efektyvumą.

Rūšis Darbinės temperatūros, ° C Spalva Pagrindas Panaudojimas, savybės
 

Molyduval

Elektronik Spray

 

-50 iki +260

skaidri

HFE + R134a

Saugus precizinei elektronikai aerozolis.

Moderniausios technologijos, sudėtyje neturintis CFC, TRI, PER ir degių mišinių aerozolinis valiklis elektronikos įrangai. Pašalina riebias sąnašas ir pridegimus, korozijos dėmes, dervas, silikonines šilumos nuvedimo terpes. Taip pat šalina R, RMA, RA ir sintetinius fliuksus nuo schemų. Greitai nudžiūsta nepalikdamas dėmių. Dielektrinė jėga – 28000 V.

 

Silikoninis termo skystis saulės kolektoriams

Silikoniniai skysčiai turi labai žemą užšalimo temperatūrą ir labai aukštą virimo temperatūrą. Jie yra nerūdijantys ir ilgaamžiai. Kadangi silikonai turi didelį klampumą ir mažą šiluminę galią, jiems pumpuoti reikia daugiau energijos. Silikonai taip pat lengvai nuteka net per mikroskopines saulės kilpos skylutes.
Kiti šilumos perdavimo skysčių tipai apima sintetinius, mineralinius arba aromatinius angliavandenilių skysčius; šaltnešiai, tokie kaip šilumos siurblių sistemose; metilo alkoholis; ir amoniako. Daugelis jų yra toksiški, degūs, griežtai reguliuojami arba daro poveikį aplinkai. Nors šie šilumos perdavimo skysčiai gali būti naudojami pramonėje, jie nebūtų randami buitinėje saulės vandens šildymo sistemoje.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie skystus šilumos perdavimo skysčius, žr. skiltį Saulės vandens šildymo sistemos priežiūra ir remontas.